Sen – proces niezwykle skomplikowany, a zarazem bardzo ważny

Poszukiwanie przepisu na zdrowy sen nie jest proste. To proces, który oddziałuje na każdy układ w naszym organizmie. Tym samym ciężko jest tworzyć rozwiązania, które sprzyjają jego efektywności. Ilość zmiennych, które należy uwzględniać w konstrukcjach materacy, jest ogromna. Dlatego też materace współcześnie stanowią nowoczesne, innowacyjne i technologicznie zaawansowane konstrukcje – tu liczy się każdy detal. Dobrze dobrany materac szybko odwdzięczy się tym, że Twoje samopoczucie i skuteczność wypoczynku będą osiągały coraz to wyższy poziom. W końcu zyskasz szansę na znakomity relaks i regenerację. A stąd krótka droga do osiągania sukcesów i stawania się osobą, która z powodzeniem wykonuje wszystkie wyzwania. Natomiast źle dobrany materac szybko przyczyni się do powstawania bólów pleców, spadkiem jakości snu i tym samym gorszym samopoczuciem. Mamy kilka sposobów, które pozwolą Ci na cieszenie się wysokim standardem snu. Oto one.

Na te cechy zwróć uwagę przy doborze materaca, a będziesz cieszyć się zdrowym i spokojnym snem!

Największym problemem dla osób, które wybierają materac, jest dobranie odpowiedniej twardości. Wbrew pozorom nie jest tak, że materac twardy jest mniej wygodny. Twardość zawsze musi być dobrana do parametrów naszego ciała – a konkretniej masy. Jeśli ważymy mniej niż 60 kilogramów, warto zdecydować się na materac miękki – H1. Jeśli masa ciała w naszym przypadku wynosi do 80 kilogramów – dobrym pomysłem jest zakup materaca H2. Analogicznie – osoby o masie ciała poniżej 100 kilogramów powinny wybrać materac H3. Natomiast materace H4 zarezerwowane są dla osób, których masa ciała przekracza 100 kilogramów. Zbyt twardy materac powoduje dyskomfort, ale zbyt miękki nie zapewnia odpowiedniego podparcia i stabilności. Dlatego jeśli nie masz wyboru, lub Twoja masa ciała ciągle się waha, lepiej wybrać model twardszy. Przy wyborze twardości zwracaj uwagę na materace odwracalne – możesz w ten sposób nabyć materac, który z jednej strony ma twardość na poziomie H2, a z drugiej, np. dzięki wykorzystaniu maty kokosowej, rośnie ona do H3.

Kolejną kwestią przy wyborze materaca są jego dodatkowe parametry – np. konstrukcja antyalergiczna. Niektóre egzemplarze posiadają znakomitą wentylację – np. lateksowe, przez co bakterie, grzyby i alergeny nie rozwijają się w nich zbyt skutecznie. To bardzo dobry wybór nie tylko dla alergików. Piankowe materace wyposażone w piankę termoelastyczną znakomicie dopasowują się do anatomii każdego człowieka. Natomiast materace sprężynowe oferują znakomitą trwałość. Przy wyborze zwracaj uwagę na okres gwarancyjny, mikroklimat i obecność wielu stref twardości. Dokładnie wczytaj się w specyfikację, by dowiedzieć się o produkcie, ile tylko się da – np. czy posiada on dodatkowe certyfikaty, potwierdzające jego prozdrowotne działanie. By pokazać, jak w praktyce należy dobierać materac, przyjrzyjmy się modelowi Hilding Flamenco.

Hilding Flamenco – wysokiej klasy materac, który doceniło wiele osób

Hilding Flamenco to jeden z najpopularniejszych materacy znanej marki Hilding. Jest to producent, który ma ponad 80 lat doświadczenia w produkowaniu prawdopodobnie najlepszych materacy. Firma działa w kilkudziesięciu krajach na całym świecie i współpracuje z innymi znanymi markami – np. Sleepmed. Skupia się na tworzeniu materacy, które pozwalają na skuteczny sen tysiącom osób, a w Polsce jej produkty są bardzo cenione za niezwykłą jakość i doskonałe rozwiązania technologiczne. Nad produktami Hilding Anders czuwa sztab naukowców w ramach laboratorium Sleep Lab. Hilding Flamenco to przykład na to, że materac najwyższej jakości nie musi być drogi. Jest on dostępny w wielu wariantach gabarytowych. Dysponuje on certyfikatem medycznym – w unijnych testach udowodniono jego prozdrowotne działanie, a także certyfikatem jakości AEH – ośrodka badań rozwiązań dla snu. Wyróżnia go znakomity standard jakości – oferuje świetny mikroklimat, znakomitą higienę użytkowania, trwałość (15-letnia gwarancja to coś wyjątkowego na rynku materacy), wytrzymałą sprężynową konstrukcję, która wspierana jest elastycznymi piankami dla osiągnięcia maksymalnego poziomu komfortu. To materac kompletny, antyalergiczny, wygodny i dostosowany do potrzeb par i osób o wysokiej wadze. Dostępny jest on na stronie abcsnu.pl. Wartym uwagi modelem jest również Hilding Pasodoble, który jest idealny dla osób zmagających się z problemami kręgosłupa. Dostępny jest pod linkiem abcsnu.pl/materace-sprezynowe/44-188-materac-hilding-pasodoble. Jeśli interesują Cię materace najwyższej jakości, warto odwiedzić stronę https://abcsnu.pl/10-materace.