Meble z palet podbiły serca Polaków! W dużej mierze swoją popularność zawdzięczają niskiej cenie, a także uniwersalności. Pasować będą do różnych pomieszczeń i do różnych aranżacji wnętrz. Palety doskonale sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie. Zbite z surowych drewnianych desek sofy i siedziska z powodzeniem mogą zastąpić o wiele droższe, klasyczne meble ogrodowe. Do tego wystarczy kilka poduszek lub tapicerowanych podkładek - i przytulny salon na świeżym powietrzu gotowy! 

Meble ogrodowe z palet - komplet wypoczynkowy

Niezależnie od tego, czy marzysz o dużym narożniku, czy masz miejsce jedynie na dwuosobową sofę – z europalet bez trudu stworzysz idealny zestaw wypoczynkowy do ogrodu. Prosta, drewniana konstrukcja i kilka kolorowych poduszek to niedrogi i stylowy sposób na letni wypoczynek pod chmurką. Prostą kanapę z palet możesz wykonać samodzielnie – albo skorzystać z gotowych rozwiązań.

siedzisko-z-poduszkami

Zdjęcie: Scandi Art Studio

narożnik-z-palet

Zdjęcie: Scandi Art Studio

W wersji „zrób to sam” podstawą siedziska są dwie lub trzy europalety ustawione jedna na drugiej. Przed mocowaniem, każdą z nich trzeba najpierw oszlifować i pomalować impregnatem lub farbą do drewna w wybranym kolorze. Do takiej konstrukcji można dodać oparcie - przybijając z tyłu jeszcze jedną paletę. Zadbaj też o wygodne wykończenie – miękkie, kolorowe poduchy zapewnią nie tylko komfort, ale również stylowy wygląd.

kanapa-z-palet

Zdjęcie: Shutterstock

Meble ogrodowe z palet - stylowa altana

Kanapa z palet z wyodrębnionym miejscem na zieloną rabatę to efektowna wariacja na temat prostego narożnika. Drewniane siedziska rozdziela zbita z desek skrzynia, w której można posadzić rośliny. To idealne miejsce na kwiatową dekorację albo nieduże ozdobne krzewy, które w upalny dzień będą dawały przyjemny cień. Dodane za oparciami słupki mogą posłużyć jako podstawa pergoli, zamykając cały kącik wypoczynkowy w urokliwą ogrodową altanę.

Zdjęcie: Zielonyarchitekt.pl

Meble ogrodowe z palet - przyjęcie pod chmurką

Palety euro i drewniane skrzynki to dobra baza pod niezobowiązujące letnie przyjęcie w ogrodzie. Zwłaszcza, gdy chcesz zaprosić więcej gości, a domowe zasoby nie pozwalają na zapewnienie wystarczającej ilości miejsc siedzących. Z pomalowanych na różne kolory palet bez trudu zbijesz proste ogrodowe meble, a skrzynki mogą posłużyć jako niższe siedziska i podręczne stoliki. Dla podkręcenia efektu tego dodaj kilka kolorowych poduch i lampionów.

garden-party

Zdjęcie: Flora Press, Fotolia

Meble ogrodowe z palet - zielony parkan

Drewniana paleta to najprostszy sposób na pionową uprawę roślin. Wystarczy przybić ją do ściany lub przymocować z tyłu niewielką podpórkę – i voila! Możesz śmiało zawiesić na niej mniejsze doniczki, tworząc nieduży wertykalny ogród z ziołami albo kwitnącą ścianę.

parkan-z-palet

Zdjęcia: Flora Press

Zobacz też: Kwietnik z palet DIY - jak go zrobić krok po kroku?

Meble ogrodowe z palet - stylowa rabata

Ułożona na ziemi paleta pomoże Ci zaprowadzić porządek w ogródku. Drewniane listwy podzielą rabatę na mniejsze części i pozwolą uporządkować przydomową uprawę. Jeśli chcesz zastosować w swoim ogrodzie takie rozwiązanie, zwróć uwagę na to, by wybrać paletę z szeroko przybitymi deskami. Dzięki temu rośliny będą mogły swobodnie rosnąć pomiędzy nimi.

rabata-z-palet

Zdjęcie: Flora Press

rabata-z-palety

Zdjęcie: Shutterstock

Zobacz też: