Maja Kubiaczyk

Ma 21 lat, studiuje prawo. Typ chłopczycy. Bardzo się ucieszyła z udziału w metamorfozach. – Po pierwsze: przygoda. Po drugie: chciałabym poczuć się kobieco i nabrać pewności siebie. I zobaczyć, jak się malować, ubierać, czesać – mówi. – Prawda jest taka, że dotąd nie bardzo miałam głowę do zajmowania się swoim wyglądem. 

"Kilka małych zmian, a ja czuję, że wszystko mogę, wszystko przede mną. Trudno mi przestać się uśmiechać!"

Anna Orłowska, make up artist z wieloletnim doświadczeniem, ma na koncie makijaże do sesji zdjęciowych dla najlepszych magazynów. Prowadzi szkołę wizażu Make Up Art Studio.

Agnieszka Mienik, kosmetolog, właścicielka salonu Bezpieczna Kosmetyka, członek prężnie działającego Stowarzyszenia Przyjazna Kosmetyka.

Idealny makijaż

Twarz Mai aż prosi się o zabawę cieniami i szminkami: duże oczy i usta, ładny kształt. To, co wymaga korekty, to lekko przetłuszczająca się skóra. Wystarczy jednak odrobina podkładu, by twarz nabrała świeżości. Dla Mai wybrałam fluid o naturalnie wyglądającym stopniu pokrycia z formułą Fresh-Fix, dzięki której długo się utrzymuje i jest odporny na ścieranie. Do tego wystarczy podkreślić rzęsy, brwi i musnąć usta nawilżającą pomadką, by być gotowa do wyjścia.

Pielęgnacja na miarę

Maja ma cerę przetłuszczającą się, lekko poszarzałą, ze skłonnością do pojawiania się krostek. Przy takiej skórze kluczowe jest dokładne oczyszczanie skóry, i to wieloetapowe – żelem, płynem micelarnym, tonikiem. Bardzo ważna jest też pielęgnacja, w tym wypadku to regularne nawilżanie. Teraz, latem, świetnie się sprawdzą lekkie kremy na dzień i noc. Nawilżające, ale przy okazji matujące i zwężające pory. Regularne ich stosowanie ograniczy świecenie się twarzy, zmniejszy ryzyko wyprysków i przywróci cerze jej brzoskwiniowy blask.

1. ORIFLAME Podkład The ONE Everlasting Foundation, utrzymuje się 25 godzin, z filtrem SPF 30, 44,90 zł

2. ORIFLAME Tusz do rzęs The ONE Eyes Wide Open. Podkręca rzęsy i dodaje im objętości; 39,90 zł

1. ORIFLAME Balsam na dzień Optimals Hydra Matte do cery tłustej. Matuje, nawilża, zmniejsza widoczność porów; 44,90 zł

2. ORIFLAME Krem na noc Optimals Hydra Matte do cery tłustej. Nawilża, rozpromienia 44,90 zł