[Artykuł sponsorowany]

Na czym polega metoda włoskowa brwi

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową polega na stworzeniu takiego rysunku na łuku brwiowym, aby do złudzenia przypominał naturalne brwi. Linergistka pigmentuje na skórze pojedyncze linie o kształcie przypominającym naturalny włos. Rysunek nowych włosków musi być dobrze zaplanowany. Grubość, kształt, położenie i odpowiednie odległości między liniami decydują o naturalnym efekcie makijażu.

Metoda włoskowa a piórkowa

Na rynku funkcjonują równolegle obok siebie dwa określenia: „metoda włoskowa brwi” oraz „metoda piórkowa brwi”. Czym różni się metoda włoskowa od piórkowej? Jedynie nazw.  Efekt końcowy jest bowiem taki sam: rysunek brwi imitujący naturalne włoski.

Czy metoda włoskowa jest lepsza od cieniowania?

Klientki wybierające makijaż permanentny brwi często wyrażają opinię, że metoda włoskowa brwi jest lepsza od innych, np. cieniowania. Jest w tym wiele prawdy. Metoda włoskowa jest najbardziej naturalna i w wyglądzie zbliżona do rzeczywistych brwi. Jeśli więc zależy Ci na naturalnym i dyskretnym makijażu zdecyduj się właśnie na nią.

Do czego służy metoda włoskowa brwi

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Pozwala zagęścić brwi, w których jest mało włosków. Zagęszczanie brwi może być wykonywane u kobiet i u mężczyzn. Efekty są na tyle naturalne, że nie widać ingerencji w wygląd, dlatego szczególnie Panowie nie muszą obawiać się efektu sztuczności. Metoda włoskowa umożliwia także odbudowę ubytków w łuku brwiowym, np. po urazach czy nieumiejętnym depilowaniu brwi. Metoda włoskowa daje jednak najbardziej spektakularne efekty w przypadku odbudowy brakujących brwi.

Rekonstrukcja brwi metodą włoskową

Osoby, które z różnych powodów utraciły swoje naturalne brwi, mogą je trwale odbudować dzięki makijażowi permanentnemu. Osoby po oparzeniach, po chemioterapii, chorzy na alopecję mogą dzięki niej poprawić swój wygląd a tym samym komfort życia. Makijaż permanentny wygląda naturalnie, nie rozmazuje się i zawsze jest na swoim miejscu.

Brwi permanentne 3D

Makijaż permanentny daje ogromne możliwości. Ogranicza je tylko wyobraźnia i umiejętności linergistki. Umiejętne wykonanie makijażu, użycie specjalnych technik pigmentowania, cieniowania i doboru koloru pigmentów umożliwia stworzenie trójwymiarowego efektu brwi. Efekt brwi 3D jest w dzisiejszych czasach bardzo popularny i pożądany przez wiele Klientek. Wygląda zjawiskowo i niewątpliwie dodaje urody.

Metoda włoskowa a microblading

Makijaż permanentny wykonywany jest wieloma technikami. Najczęściej pigment wprowadzany jest do skóry za pomocą igły. Jest także możliwość wprowadzania go za pomocą ostrzy, które nacinając naskórek wprowadzają do skóry pigment. Po zagojeniu w miejscu nacięć pozostają delikatne włoski. Metodą microblading można więc uzyskać efekt włosków. Nie zawsze jest on jednak tak trwały i precyzyjny jak makijaż wykonany aparatem z igłą.

 Szczegóły na stronie: www.permanentnywarszawa.pl

Zabieg makijażu permanentnego brwi metodą włoskową możesz wykonać w:
Centrum Makijażu Permanentnego Magdy Bogulak
Warszawa, ul.Piękna 52
www.permanentnywarszawa.pl
oraz w:
Sharley Medical Clinic & Day Spa Magda Bogulak
Warszawa, Al. Jana Pawła II 75
www.sharley.pl