Spis treści:

  1. Właściwości miedzi
  2. Miedziana biżuteria
  3. Miedziane garnki i kubki - dlaczego warto ich używać?

Właściwości miedzi

Poziom miedzi w organizmie może opóźniać lub nawet zapobiegać zapaleniu stawów. Dlatego niektórzy ludzie noszą miedziane bransoletki i inne akcesoria wykonane z miedzi. Zawiera ona przeciwutleniacze, dlatego też może zmniejszać produkcję wolnych rodników. Są znane z niszczenia komórek i wywoływania chorób, zwłaszcza raka.

Niedobór miedzi oraz niskie jej spożycie zmniejszają liczbę białych krwinek w organizmie, powodując stan zwany neutropenią. Niska liczba białych krwinek może sprawić, że osoba będzie bardziej podatna na infekcje. Utrzymanie poziomu miedzi w organizmie może pomóc w produkcji i wspieraniu białych krwinek oraz w utrzymaniu zdrowia organizmu.

Miedziana biżuteria

Miedziana biżuteria wraca do łask. Można ją spotkać zarówno w sklepach z ajurwedyjskim oraz indyjskim rękodziełem, a także u lokalnych rzemieślników czy jubilerów. Ciekawym faktem jest rodzaj bransoletek, dostępnych z dodatkiem magnesów. Mają one specjalne znaczenie dla osób borykających się z wahaniami ciśnienia tętniczego. Nosząc ją na lewej ręce, możemy wspomóc leczenie niskiego ciśnienia, natomiast na prawej powinny ją nosić te osoby, które mają problemy z nadciśnieniem. Są także dostępne w wersji z kamieniami szlachetnymi, które dopasowane do naszego charakteru i znaku zodiaku mogą stanowić niebanalne połączenie.

Miedziane garnki i kubki - dlaczego warto ich używać?

Przechowując lub pijąc wodę w miedzianych kubkach czy garnkach możemy dodatkowo wpłynąć na lepsze uzupełnienie się miedzi w organizmie podczas jej suplementacji. Przyjmując cynk, należy pamiętać, że jednocześnie obniża się poziom miedzi w organizmie. Jakie są dodatkowe korzyści z picia wody w miedzianych kubkach? Przede wszystkim przyspieszamy leczenie ran oraz wspomagamy układ sercowo - naczyniowy. regulujemy pracę tarczycy i stymulujemy procesy neurologiczne. Miedź jest niezwykle ważnym pierwiastkiem, który powinniśmy uzupełniać. Pomaga także w produkcji melaniny i wspomaga leczenie niedokrwistości.