Alain Ducasse "Mikołajek i słodkie przekąski", Znak

Książka kucharska dla miłośników kuchni i Mikołajka. On sam i jego kumple stali się źródłem inspiracji kulinarnych jednego z najsłynniejszych francuskich szefów kuchni, Alaina Ducasse'a. Mistrz przygotował 30 niezwykłych i łatwych  przepisów. Wśród nich znajdziecie m.in. kanapkę Alcesta, bananowe babeczki, tartę z jabłkami, czyli smaki dobrze znane z dzieciństwa.  Dla dzieci od lat 4.

materiały prasowe

Jacky Bahbout "Szkicownik dla kreatywnych",  Burda Książki

Książka do gryzmolenia. Na pewno zachwyci każde dziecko (i nie tylko!). Dzięki specjalnym siatkom do rysowania umieszczonym na każdej stronie "Szkicownika…", książka staje się  wyzwaniem dla każdego młodego rysownika. Zobacz, dokąd może poszybować wyobraźnia twojego dziecka. Dla dzieci powyżej dla 6.

materiały prasowe

J. Rowling, J. Tiffany, J. Thorne "Harry Potter i przeklęte dziecko", Media Rodzina

Jeśli ty albo twoje dziecko nie znacie tej książki – szybko napraw swój błąd. Ósma książka   o przygodach "chłopca, który przeżył" to scenariusz sztuki, która latem 2016 roku została wystawiona w londyńskim West Endzie. Nie zdradzę fabuły, tylko uchylę rąbka tajemnicy: Harry Potter zdążył się już zestarzeć – pracuje w Ministerstwie Magii, jest mężem i ojcem trójki dzieci. Będzie musiał stawić czoła złym mocom broniąc swojego najmłodszego syna Albusa. Dla dzieci powyżej lat 13.

materiały prasowe

Martin Sodomka "Jak zbudować samochód", Prószyński

Coś dla małych konstruktorów – techniczna historyjka o tym jak ważne w pracy jest wspólne działanie. Szczur Arne wraz z grupą przyjaciół buduje auto. A mały czytelnik przy okazji poznaje jak działa samochód – jego silnik, skrzynia biegów, hamulce, sprzęgło, gaźnik. Dla dzieci powyżej lat 4.

materiały prasowe

Martyna Wojciechowska "2017 rok pełen pomysłów", Burda Książki

Znana podróżniczka w wersji dla najmłodszych. Każdy dzień może być pełen przygód, można zwiedzać świat, poznawać jego sekrety. Uczyć się i bawić, a jednocześnie dbać o naszą planetę. Rozwiązywać zagadki, znajdować wyjścia z labiryntów. Ten rok nie będzie nudny – zapowiada autorka. – Razem przesuniemy horyzonty. Dla dzieci powyżej lat 8.

materiały prasowe

Martyna Wojciechowska "Zwierzaki świata 2", Burda książki

Znana podróżniczka opowiada o zwierzętach z różnych stron świata. W tym tomie młodzi czytelnicy poznają największego śpiocha, odwiedzą morskie głębiny, by zanurkować z najsympatyczniejszym morskim ssakiem. Wyruszą na safari, by poznać króla lwa aż dotrą do krainy gdzie żyją kawie. Co to za stwory? O tym w "Zwierzakach świata". Dla dzieci powyżej lat 3.

materiały prasowe

Patricia Cleveland-Peck "Słoń w autobusie",  Prószyński

Śmieszne historyjki o zwierzątkach i środkach transportu napisane w formie rytmicznych i dowcipnych wierszyków (świetne tłumaczenie Lucyny Wierzbowskiej). Autorka w zabawny sposób tłumaczy dlaczego słoń nie powinien jeździć autobusem, tygrys pociągiem, świnka na desce, a stonoga na rolkach. Dla dzieci powyżej lat 4.

materiały prasowe

"Przygodnik 2016/2017. Nela mała reporterka" Burda Książki

Nela mała podróżniczka specjalnie dla swoich czytelników (a jest ich całkiem spora gromada!) przygotowała kalendarz szkolny na rok 2016/2017. Co miesiąc właściciel tego kalendarza może zwiedzić inny kraj, by zobaczyć co w nim akurat się dzieje. To będzie fantastyczny rok  – czeka Was 365 dni dookoła świata z Nelą! Dla dzieci powyżej lat 7.

materiały prasowe

Terry Pratchett "Odkurzacz czarownicy", DW Rebis

Jak mogłaby wyglądać bitwa między czarodziejami?Albo jakiego odkurzacza używają czarownice?  Albo o czym mówią ruchome pomniki? I gdzie można spotkać zbuntowaną mrówkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w zbiorze opowiadań Terry'ego Pratchetta, autora serii fantasy "Świat Dysku". Dla dzieci powyżej lat 12.

materiały prasowe

Weronika Szelęgiewicz "Koniberki" Wyd. Literówka

Przepięknie ilustrowana ( brawa dla Anny Gensler!) baśń z morałem. Szafirek, Rubinek, Rozetka to baśniowe postaci, które zamieszkują kolorową łączkę i mroczne jaskinie. Są mile i przyjazne, ale zmagają się z uczuciami znanymi ludziom – nieśmiałością, zazdrością, miłością, zagubieniem. A kto to są tytułowe koniberki? Skrzyżowanie konika z kolibrem. Tylko w baśniach jest możliwe. Brawa dla autorki-debiutantki. Dla dzieci od lat 4.

materiały prasowe

Justyna Bednarek, "Pięć sprytnych kun"  Poradnia K

Pełna zwrotów akcji i napięć detektywistyczno-kulinarna opowieść o gangu sprytnych, lecz niezwykle sympatycznych kun, które  buszują po warszawskich Bielanach.  Prot Eustachy, Tomasz Montana, Pani Patrycja i Euzebiusz demaskują pewien spisek w sferach gastronomicznych stolicy. Plus świetne ilustracje Daniela de Latour. Dla dzieci od lat 4.

materiały prasowe

Beata Krupska "Bajki", Prószyński

Nie tylko dla miłośników "Scen z życia smoków" i "Przygód  Euzebiusza". Tym razem autorka zaprasza do świata bajek. A tam historie o dobrych smokach, dżdżystych dżdżownicach, bezsenności pewnej królewny. Opowieści o tym, że lepiej mieć przyjaciela niż obiad, że każdy dziadek jest królem i że warto żyć w zgodzie z dźwiękami. Zaręczam – to mądre, dowcipnie, pełne pogody ducha bajki. i do tego z przepięknymi ilustracjami Zbigniewa Larwy. Dla dzieci od lat 3.

materiały prasowe

"Chichotnik, czyli księga śmiechu i radości", Wyd. Literackie

Mistrzowski  wybór najśmieszniejszych wierszy dla dzieci dokonany przez Barbarę Gawryluk. Wśród autorów: klasycy gatunku (Tuwim, Brzechwa), autorzy troszkę  zapomniani (Chotomska, Wawiłow, Kern) i autorzy współcześni ( Frączak, Przewoźniak). Wiersze te na świeżo przeczytała ilustratorka Elżbieta Wasiutyńska, a potem wyjęła papier, nożyczki, pędzle, klej i… wyczarowana cuda, które zachwycają czytelników od lat 3 do 103!

materiały prasowe

Marcin Mortka "Przepyszne opowiadania i przepisy Tappiego", Zielona sowa

Autor serii uroczych  książek o przygodach wikinga Tappiego mieszkającego w Szepczącym Lesie  tym razem przygotował 9 zupełnie nowych opowieści  o wikingu i jego przyjaciołach, a do każdej historii dołączył przepis. Zapowiada się wspaniała zabawa w kuchni. Dla dzieci od lat 5.

materiały prasowe

Katarzyna Pakosińska "Malina szał-dziewczyna", Muza

Zwariowana historia nastolatki, która co chwila wpada w tarapaty. Dziewczyna jest depozytariuszką niezwykłego skarbu. Nosi je na szyi, zawieszone na specjalnej, podarowanej przez prababcie Irenkę, jedwabnej wstążeczce. Szmaragdełko ma cudowną moc – pozwala Malwinie w magiczny sposób podróżować w czasie. I dziewczyna trafia do 1984 roku… Dla dzieci od 12 lat. 

materiały prasowe