Preparat na mszyce z pokrzywy to ekologiczny, nie zawierający chemii pogromca mszyc, tarczników, przędziorków i miseczników. Ten preparat nie jest szkodliwy dla ludzi i możemy stosować go m.in. na grządki z warzywami.

Domowe sposoby na mszyce:

Preparat na mszyce z pokrzywy – wyciąg

Pierwszym sposobem na wykorzystanie pokrzywy w walce z mszycami jest wyciąg. Zbieramy 1 kg pokrzywy przed kwitnieniem. Rozdrabniamy ją i zalewamy 10 litrami wody. Po 24 godzinach wyciąg jest gotowy do użycia, nie trzeba go rozcieńczać.

>>> Sprawdź jak zrobić preparat na mszyce na bazie czosnku lub cebuli! <<<

Preparat na mszyce z pokrzywy możesz rozcieńczać i rozpylać w wybranym miejscu:

Preparat na mszyce z pokrzywy – gnojówka

Drugim sposobem na wykorzystanie pokrzywy w walce z mszycami jest gnojówka. Rozdrabniamy 1 kg pokrzywy przed kwitnieniem i zalewamy ją 10 litrami wody. Tak zalaną pokrzywę zostawiamy na 2-3 tygodnie pod przykryciem z materiału (gnojówka będzie mogła oddychać, ale nie dostaną się do niej śmieci, zanieczyszczenia i owady). Musimy codziennie mieszać roztwór, aby go napowietrzyć, najlepiej rano i wieczorem. Gnojówka z pokrzywy wytwarza mocny zapach, dlatego warto ustawić ją w sporej odległości od domu. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, możemy dodać efektywne mikroorganizmy lub dolomit. Gotowa gnojówka będzie klarowna. Aby ją użyć, należy ją rozcieńczyć: ½ litra roztworu na 10 litrów wody.

Zobacz też:

Jak pozbyć się pomrowów? Skuteczne sposoby na najżarłoczniejszą odmianę ślimaków ->>

Jak stosować domowy preparat na mszyce?

Najpierw przecedzamy roztwór, przelewamy ją go konewki lub rozpryskiwacza. Spryskujemy rośliny, nie musimy przy tym obawiać się, że zastosujemy go za dużo. Ważne, aby spryskać zarówno dolną, jak i górną stronę liścia. Gnojówka nie nadaje się do nawożenia grochu, cebuli, fasoli i czosnku.

Zobacz również: