Poza tym, miedź jest hitem na wybiegach mody. Nic więc dziwnego, że miedziana biżuteria cieszy się ogromną popularnością.  KGHM Polska Miedź S.A. w ramach kampanii „Aby MIEDŹ zdrowie” wyprodukowała serię miedzianych bransoletek, aby przypomnieć najważniejsze atrybuty „czerwonego metalu”.

KGHM Polska Miedź S.A. już od 60 lat jest gigantem na globalnym rynku miedzi. Spółka działająca na czterech kontynentach jest prawdziwą perłą polskiej gospodarki. KGHM jest aktualnie ósmym na świecie producentem miedzi. Dzięki temu, polskie bogactwa naturalne – miedź, srebro i złoto towarzyszą w codziennym życiu milionom ludzi na całym świecie. 
W ramach kampanii „Aby MIEDŹ zdrowie” Spółka wyprodukowała serię miedzianych bransoletek. Ten biżuteryjny dodatek to produkt uniwersalny, który sprawdzi się bez względu na płeć czy wiek. Kolor miedziany, połączony z minimalistycznym, ponadczasowym designem, będzie pasował do szerokiej gamy stylizacji: od codziennego, poprzez elegancję, aż po ekstrawagancję. Miedziana bransoletka stanowi także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Miedź to metal, który ma nie tylko walory estetyczne. Od wieków wierzono, że miedź jako pierwiastek ma również walory zdrowotne. Nasze babcie używały w kuchni miedzianych garnków, naczyń i czajników do kawy, a poza tym nosiły miedzianą biżuterię, wierząc, że pomoże im np. z uciążliwymi bólami reumatycznymi.  Zaglądając dalej w karty historii, już w starożytnym Egipcie rozwijana była technologia produkcji miedzi, a jej wyroby postrzegano jako  pozytywnie wpływające na zdrowie.  Z kolei Hipokrates, ojciec współczesnej medycyny, zalecał stosowanie miedzi w terapii zakażeń. 

Czasem warto cofnąć się w czasie, zaczerpnąć inspiracji oraz wykorzystać to co dobre i znane we współczesnym świecie. Bransoletki wykonane z miedzi to modny dodatek pasujący do każdego look’u w sezonie wiosna/lato 2021! W duchu „Less is more” minimalistyczna, miedziana bransoletka od KGHM Polska Miedź S.A. będzie strzałem w dziesiątkę!

Bransoletki są dostępne w sprzedaży na wybranych stacjach benzynowych Orlen.
Noszenie bransoletki nie może stanowić ochrony antywirusowej. Ze względu na stan epidemii wywołany zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 należy pamiętać o bezwzględnym noszeniu masek, dystansie społecznym oraz dezynfekcji dłoni. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7 roku życia.