Dlaczego Wrocław?

Wrocław był od zawsze dla mnie jednym z piękniejszych miast w Polsce. Pamiętam go z czasów dzieciństwa, bo miałem rodzinę na Dolnym Śląsku. Jednak od tego czasu miasto bardzo się zmieniło- rozwinęło. Odkryłem je na nowo w minione wakacje. Jak wiemy był to rok trudny dla turystyki, więc postawiłem na polskie miasta. W lipcu odwiedziłem Wrocław pierwszy raz po dłużej przerwie. Miasto mnie oczarowało. Wtedy pomyślałem, że warto skorzystać z jego uroków i zaplanować sesję zdjęciową na Instagram, bo na każdym kroku znajdziemy tam miejsca, które są niezwykle urokliwe. Mosty, zabytkowe kamienice, industrialne wnętrza czy mój ulubiony dach hotelu Monopol, z którego można podziwiać  panoramę Wrocławia. Z pomysłem zwróciłem się do Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia, gdzie spotkałem się z ogromnym entuzjazmem. W projekt zaangażowała się  Agata Brodzka z Platinium Cast i tak powstała #modanawroclaw. Na moim profilu na Instagramie w październiku ogłosiliśmy konkurs na stylizację, którą można założyć podczas wycieczki do Wrocławia. Zgłosiło się prawie 400 fashionistów, którzy codziennie publikowali swoje propozycje outfitów. Mieliśmy twardy orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Widać, że moda i Wrocław- to połączenie idealne. 

Co mnie urzekło we Wrocławiu?

Wrocław jest niezwykłym miastem pod kątem architektonicznym- zabytkowe budowle przeplatają się z nowoczesną architekturą. Przede wszystkim to miasto mostów- jest ich ponad sto. To sprawia, że zabudowa Wrocławia jest interesująca. Jest to zdecydowane miasto artystów. Mnóstwo wystaw, happeningów, instalacji sprawia, że Wrocław tętni życiem. Ujęły mnie również wrocławskie knajpki, śniadaniowe i restauracje, w których toczy się życie od zmierzchu do świtu- mam nadzieję, że wkrótce życie wróci do normalności i ponownie te miejsca, będą tętniły życiem! Moje ostatnie odkrycie to Sky Tower- taki widok jaki roztacza się z najwyższego budynku w mieście zachwyci każdego! 


Plany związane z Wrocławiem

Nie spodziewałem się, że #modanawroclaw stanie się tak popularny. Nadal po zakończeniu konkursu -wiele osób oznacza swoje zdjęcia z Wrocławia tym właśnie hasztagiem. Odwiedziłem kilka dni temu Wrocław, gdzie zrealizowałem  gwiazdkową sesję zdjęciową, wiem że to nie koniec naszych działań! Mamy do zrealizowania sesję zdjęciową ze zwyciężczynią konkursu, a w międzyczasie zaplanowaliśmy kolejną niespodziankę na Instagramie. Na czas kiedy pewnie jeszcze chwilę będziemy musięli zostać w naszych czterech kątach mamy opcję Wrocławia w twoim domu... Śledźcie profile: @lukebook.pl, @wroclaw_official, @visitwro i wyczekujcie kolejnych atrakcji. A wierzę, że na wiosnę lub wczesnym latem spotkamy się we Wrocławiu i będziemy mogli korzystać w pełni z jego uroków.