Diabeł tkwi w szczegółach. Choć dekoracje nie są w tym dniu najważniejsze, to jednak one przesądzają o uroczystym charakterze ślubu i wesela. Wystarczy jednak naprawdę niewiele, by wyczarować bajkową atmosferę i stworzyć tło dla wszystkich najważniejszych wydarzeń. 

Ślub w stylu boho

W tym sezonie króluje boho, a w ofercie sklepów nie brakuje dekoracji, które pomogą stworzyć wesele w tym stylu. Girlandy z żarówek, lampiony i bannery z kolorowych proporczyków to tylko kilka pomysłów. Rustykalne akcenty świetnie sprawdzą się jako ozdoba stołu młodej pary, tablicy z rozpiską stołów czy powitalnego drogowskazu. Dopełnieniem tej subtelnej dekoracji będą kwiaty i porozrzucane na stole lub wzdłuż ławek płatki.

Modna typografia

To prawdziwy hit sezonu! Przeskalowane litery układające się w weselne hasła lub inicjały świeżo upieczonych małżonków należą do najpopularniejszych dekoracji ślubnych. I trudno się dziwić - gigantyczne trójwymiarowe liternictwo jest niezwykle efektowne. Podświetlane napisy ustawione obok parkietu czy ogromne metaliczne balony stworzą niepowtarzalne tło do zabawy i... pięknych zdjęć. Nikt z gości weselnych nie oprze się, by nie skraść w takim miejscu choćby jednego małego selfie.

balony-love
Balony "LOVE", Ślubne Zakupy

Dekoracje ślubne za grosze

Jeśli nie chcesz wydawać na nie fortuny - postaw na modne w tym sezonie ozdoby z papieru. Ten niedrogi materiał daje niezliczone możliwości! Okrągłe rozety, pompony z krepy, trójwymiarowe kwiaty, bannery, girlandy z trójkątnych proporczyków - z papieru można wyczarować praktycznie każdy pomysł. W dodatku za nieduże pieniądze. Papierowe ozdoby mogą też częściowo zastąpić o wiele droższe kompozycje z żywych kwiatów - na przykład przybranie stołu pary młodej, ścianę za stołem, dekorację samochodu czy słodkiego bufetu.

Dodatkowe atrakcje

Dekoracja sali i miejsca ceremonii to nie wszystko. Warto pomyśleć też o gościach i zapewnić im kilka dodatkowych atrakcji, które będą do tego efektownie wyglądać. Zimne ognie, romantyczna fotobudka, konfetti, czy księga gości - to proste i niedrogie pomysły na dodatkowe atrakcje, które urozmaicą ślub i wesele - a do tego będą pięknym dekoracyjnym akcentem na zdjęciach. Będzie co wspominać podczas kolejnych rocznic ślubu!

Zobacz więcej pomysłów na modne dekoracje ślubne >>>

--

Zobacz też: 4 pomysły na modne wesele >>>

Organizacja wesela krok po kroku - ten kalendarz ułatwi ci zadanie >>>

Jak obniżyć koszt wesela?