Wracamy do natury rezygnując z mocnych, wyrazistych kolorów na rzecz nieoczywistych, naturalnych barw. W gorących trendach królują: mysi blond, rudy i orzechowy brąz i gorzka czekolada.
Najmodniejszy w tym zesonie będzie "zakurzony blond" - to nowy trend w koloryzacji - jest to mieszanka odcieni blondu, szarości i srebra.
Nadal modnym kolorem włosów pozostaje blond. Nie znikają ultrajasne platyny, ale już przeplatają się z ciepłymi reflaksami. Na topie jest tak zwany "strawberry blonde", czyli blond w odcieniu truskawek. Ale ma to być tylko lekki różowy akcent na naturalnym blondzie.
Modne są ciągle blondy z delikatnym odrostem  i... mysi blond, tak, ten kolor to obecnie mocny trend, choć od wieków nielubiany wśród słowianek.
Powoli odchodzimy od chłodnych odcieni na rzecz ciepłych barw. Złociste i słoneczne blondy to jest to!
 
W tym sezonie bardzo modne są wszelkie odmiany rudego. W trendach są zarówno odcienie jasnej marchewki jak i ciemny pomarańczowy. Szukajcie też natchnienia w kolorach jesiennych liści!

Jeśli wolicie ciemne włosy, zdecydujcie się odcień gorzkiej czekolady. Zapomnijcie o czarnych i grafitowych odcieniach, teraz ma być naturalnie. Ciemny brąz wygląda dobrze zarówno w przypadku krótkich jak i długich włosów. Przy takim kolorze warto pomyśleć też o grzywce - świetnie podkreśli rysy twarzy.