Motyw półksiężyca

Czyli moon manicure, znany też na Instagramie jako "half moon nails". Łączenie ze sobą dwóch kolorów i oddzielania ich od siebie półokrągłą linią będzie hitem nadchodzącego sezonu. Efekt ten modny będzie również w odwróconym frenchu. Tradycyjną biel na górze zobaczymy teraz na dole i w różnych wariantach kolorystycznych. 

Linie, paski, geometria

Nadchodząca jesień to kolejny sezon pod znakiem geometrycznego minimalizmu. Ten trend pozwala zarówno na wielokolorowe kompozycje, jak i na ultra minimalistyczne zdobienia w postaci pojedynczych linii, kresek i kropek. Te ostatnie najbardziej efektownie prezentują się na paznokciach pomalowanych bezbarwnym lakierem lub w odcieniu nude. 

manicure-jesień
Fot. Pardon my French

Metaliczne mieszanki

Metaliczne paznokcie królują niepodzielnie już od kilku sezonów. Tej jesieni będziemy jednak nosić je w zupełnie innej odsłonie, dowolne mieszając ze sobą różne metaliczne odcienie. Stylowy miks można też wzbogacić wykorzystując brokaty.

Logo na paznokciach

Lata 90. na dobre powróciły do łask. Tym razem nie tylko w modzie, ale również w branży beauty. Marc Jackobs również zainspirował się tym okresem. W tym sezonie lansuje paznokcie w kolorze brzoskwiniowo-beżowym, kasztanowym, metalicznego złota oraz błyszczącej czerni. Dodatkowo proponuje urozmaicenie w postaci logo na paznokciach. Manicure, które od zawsze były wyrazem osobowości i indywidualnego stylu tym razem może stać się uznaniem dla ulubionych marek.

Miniaturowa abstrakcja

Przeciwieństwo minimalizmu i namiastka artystycznej fantazji - ten trend to pochwała indywidualności. Nie ma tu żadnych ograniczeń kolorystycznych ani określonych wzorów - a w gruncie rzeczy chodzi o to, by... zaszaleć. Może to być malarski efekt muśnięcia pędzlem, bogate kolorowe zdobienia - a nawet miniaturowe rysunki w stylu pop art. Artystyczna ekspresja to kwintesencja tego stylu. 

paznokcie
Fot. Pardon my French

Złoto

W tym sezonie z pewnością go nie zabraknie. To eleganckie wykończenie idealnie sprawdzi się w połączeniu z jesiennymi stylizacjami. Trend zauważyć można w dwóch odsłonach – klasycznie pomalowanych paznokciach lub pozłacanych grubą warstwą brokatu.

Biało na czarnym

Kolejny trend bazujący na czerni. Paznokcie w tym kolorze urozmaicone białymi małymi wzorkami, które pozwalają na dozę kreatywności. Dodatkowym atutem jest swoboda i możliwość wykonania takie manicure w domu.

Modny manicure na jesień 2017 - zobacz wszystkie propozycje >>>

--

Artykuł powstał we współpracy z Antoniną Papiewską, stylistką z salonu Pardon My French w Warszawie.