1. Stanisława Celińska "Świątecznie…"

To płyta, z którą  trudno się rozstać! Stanisława Celińska zaśpiewała 15 kolęd i pastorałek tak jak tylko ona potrafi – szczerze, ciepło, od serca. Nowe aranżacje przygotowanych Maciej Muraszko. Głos aktorki sprawia, że natychmiast  wchodzimy w magię świąt. Mój faworyt  "Kołysanka", której słowa napisała sama Celińska – to  miód na serce! (wyd. musicom)

materiały prasowe

2. Kayah  "Gdy pada śnieg"

Kayah na Boże Narodzenie. Na tę płytę piosenkarka  wybrała 7 kolęd w nowych aranżacjach (brawa dla wokalistki i Jana Smoczyńskiego). Zakochacie się w jej głosie śpiewającym nie tylko kolędy, ale piosenki, bez których trudno wyobrazić sobie święta: "Gdy pada śnieg", "Pusty talerzyk" i "Ding-Dong"!  (wyd. Kayax).

materiały prasowe

3. Ania Rusowicz i goście "RetroNarodzenie"

Rockowe i bigbitowe pastorałki w stylistyce lat 60. i 70. Ania Rusowicz do udziału w tym projekcie zaprosiła śpiewające gwiazdy, m.in.: Martynę Jakubowicz, Renatę Przemyk, Marka Piekarczyka, Czesława Mozila, Adama Nowaka, Artura Andrusa i braci Zielińskich. (wyd. Agora)

materiały prasowe

4. R. Kelly "12 Nights Christmas"

Album z piosenkami n Boże Narodzenie znany amerykańskiego wokalisty r-n-b ( na pewno znacie jego przebój "I Believe I Can Fly"). Znalazły się na nim tradycyjne anglosaskie melodie świąteczne w nowych brzmieniach. Posłuchajcie m.in.  "Snowman", "Home for Christmas", "Mrs. Santa Claus",  "It's Christmas Day"... (wyd. Sony Music)

materiały prasowe

5. Pectus "Kolędy przy kominie"

Ta płyta powstawała w miejscu niecodziennym – w starym domu w Bogoniowicach. Domu, w którym dorastali bracia Szczepanikowie – Tomek, Marek, Mateusz i Maciek. Tam powstawały pierwsze pomysły na wspólny zespół. Po latach bracia Szczepanikowie odnowili ten dom i stworzyli w nim studio nagrań. Do Bogoniowic zaprosili przyjaciół, by wspólnie nagrać płytę z 11 kolędami i pastorałkami. Dostajemy więc od zespołu Pectus przepiękny prezent na Boże Narodzenie (wyd. Agora).

materiały prasowe

6. Polska Filharmonia Kameralna Sopot "The Sound of Christmas"

Żelazny zestaw świąteczny w wykonaniu orkiestry, którą  dyryguje Wojciech Rajski. Na płycie znalazły się nastrojowe piosenki bożonarodzeniowe w świetnych aranżacjach, m.in. . "Have Yourself a Merry Christmas",  "Let It Snow", "Santa Claus Is Coming To Town". Do współpracy zaproszono wokalistkę jazzową Joannę Knitter i trio jazzowe w składzie: Artur Jurek, Janusz "Macek" Mackiewicz , Eric Allen. (wyd. Universal Music)

materiały prasowe

7. Zakopower "Kolędowo"

Czternaście najpopularniejszych kolęd i pastorałek w wersji de luxe. A wszystkie nagrane z prawdziwym zakopiańskim pazurem zespołu. Wartością dodatkową  tej edycji są 3 utwory bonusowe. Pierwszy to nastrojowa kolęda "Kto nas woła" napisana specjalnie dla Zakopowera przez Andrzeja Zaryckiego. Drugi to rozpowszechniona przez Skaldów piosenka "Będzie kolęda". Ostatni – to pastorałka "Lulejże mi,  lulej" ( śpiewała ją w finałowej scenie kultowej komedii "Miś" Ewa Bem). (wyd. Kayax)

Materiały prasowe

8. Katarzyna Cerekwicka "Kolędy"

Dziesięć najpiękniejszych kolęd w nowych aranżacjach Marcina Urbana i w przepięknym wykonaniu Katarzyny Cerekwickiej. Od pierwszego utworu – Pójdźmy wszyscy do stajenki" płyta buduje wspaniały świąteczny klimat. Jest też bonus – Katarzyna Cerekwickiej i Krzysztof Kiljański w kultowej piosence duetu Wasowski/Przybora – "Na całej połaci śnieg". (wyd. Universal Music Polska)

Materiały prasowe