When a man loves a woman 

Piosenka napisana przez Calvina Lewisa i Andrew Wrighta w 1966 doczekała się wielu interpretacji. Mnie najbardziej wzrusza czuła i miękka wersja Michaela Boltona. Posłuchajcie  jak on śpiewa o miłości: "When a man loves a woman/ Can't keep his mind on nothin'else/He'd trade the world/ For a good thing he's found/ If she is bad, he can't se it/ She can do no wrong"

You are so beautiful  

Utwór z 1974 roku  napisany przez ekipę Beach Boysów: Billy Prestona, Bruce'a Fishera i Dennisa Wilsona. Ale popularność  przyniósł mu Joe Cocker. Słyszałam jak wokalista śpiewał go na ostatnim koncercie w Polsce, w sali Kongresowej 28 maja 2013 roku. Coś magicznego: "You're everything I hope for/ You're everything I need/ You are so beautiful to me… "

Maybe 

"My body, my hand/ My heaven, my land/ My guardian angel is mine…" zaśpiewał w 2001 r. wokalista łotewskiego zespołu Brainstorm – Renars Kaupers i świat ogarnęło szaleństwo. "Maybe" nucili wszyscy: "Maybe we could divide it in two/ Maybe my animals live in your zoo…"

Lady in Red 

Chris de Burgh napisał tę piosenkę w 1986 roku dla swojej żony Diany. To wspomnienie chwili, gdy Chris po raz pierwszy zobaczył dziewczynę w czerwieni, która później została jego żoną. Dedykował go wszystkim facetom –  bo rzadko który z nich pamięta w co byłyśmy ubrane wczoraj. Jak to leci? "Lady in red/ Is dancing with me/Cheek to cheek/ There's nobody here/ Just you and me…"

Careless whisper 

Cudowna solowa piosenka o miłości  zmarłego niedawno George'a Michaela. Pomyśleć, że utwór ma już 33 lata! Pamiętacie George'a wyznającego szeptem:  "I'm never gonna dance again/ Guilty feet have got no rhythm./Though it's easy to pretend/ I know you're not a fool…"

Parisienne Walkways 

Rockowy kawałek  gitarzysty Gary Moore i Phila Lynotta, frontman a Thin Lizzy z 1979 r. Posłuchajcie jak brzmią dziś te cudowne gitarowe solówki! I chropawy głos Phila: "I remember Paris in '49/The Champs Elysee, Saint Michel/ and old Beaujolais wine/ And I recall that you were mine/ in those Parisienne days…" 

Woman  

Piosenka ex-Beatlesa Johna Lennona  znalazła się na jego albumie  "Double Fantasy" z 1980 roku. Powstała oda  dla żony Yoko Ono i wszystkich kobiet na świecie. Rok później, 8 grudnia muzyk zginął od kul, zastrzelony przez swojego fana Marka Chapmana. W ostatnim wywiadzie udzielonym w dniu śmierci Lennon powiedział: wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie". A jak o miłości śpiewał? Posłuchajcie: "Woman please let me explain/ I never meant to cause you sorrow or pain/ So let me tell you again and again and again/ I love you, yeah, yeah/ Now and forever"

Just the Two of Us 

To wyznanie miłosne zagrane  w rytmie smooth jazzowym przez Groovera Washingtona Jr. ( saksofon) i wyśpiewane  Billa Withersa w 1981 roku.  W 2015  roku zaśpiewał ją Kanadyjczyk Matt Dusk z naszą Margaret. Osobiście wybieram saksofon  Groovera Washingtona: "Just th two of us/ We can make it if we try/ Just the two of us/ Just the two of us/ Building castles in the sky/ You and I "

Unforgettable  

to najstarszy miłosny hit na mojej liście. Piosenka skomponowana przez Irvinga Gordona w 1951 roku w rewelacyjnym wykonaniu Nat King Cole'a!. Czterdzieści lat później   Natalie Cole zremiksowała  go i stworzyła duet z nieżyjącym już ojcem zdobywając nagrodę Grammy w kategorii Piosenka Roku.

I can't stop loving you  

Napisana i nagrana w 1957 roku przez Dona Gibsona,  musiała poczekać na sławę 5 lat – na nowo odkrył ją Ray Charles. A potem już poszło jak z płatka. Śpiewali ją i inni wielcy m.in. Evis Presley, Roy Orbison, Van Morrison: "I can't stop loving you/ I've mede up my mind/ To live in memory of the lonesome times/ I can't stop wanting you/ It's useless to say/ So I'll just live my life in dreams of yesterday"

Still Loving You  

to jedna z najpiękniejszych ballad rockowych  zaśpiewana przez  frontmana Scorpionsów Klausa Meine. Powstała w 1984 roku. Śpiewał. : "Time, it needs time/ To win back your love again/ I will be there, i will be there/ Love, only love/ can bring back your love some day/ i will be there, I will be there…

Yesterday  

na koniec prawdziwe cudeńko z 1965 roku. Najczęściej coverowany utwór – do tej pory wykonywało go  3 tysiące  piosenkarzy. Legenda mówi, że  fraza muzyczna przyśliła się Paulowi McCartneyowi. Długo nie mógł znaleźć do niej tekstu, ale po wakacjach w Portugalii (z dziewczyną – Jane Asher) uznał, że tekst powinien oprzeć na dwóch słowach: yesterday i suddenly. Chłopcy z Liverpool nie chcieli umieścić piosenki na nowej płycie, bo ich zdaniem nie pasowała do wizerunku zespołu. "Yesterday" ukazało się na singlu i to nie w Wielkiej Brytanii, a w USA. Za to fani nie mieli wątpliwości, że powstał hit wszech czasów – "Yesterday" pokochali od razu i do dziś śpiewają:  "Yesterday/ Love was such an easy game to play/ Now i need a place to hide away/ Oh, I believe in yesterday/ Why she had to go?/ I don't know, she wouldn't say/ i said something wrong/ now i long for yesterday". Tak  było na Stadionie Narodowym, gdzie  22 czerwca 2013 r. wystąpił Paul Mc Cartney.  "Yesterday" zaśpiewał z chórem złożonym z tysięcy fanów obecnych na koncercie.