Sukienki na chrzest dla mamy

Sukienki na chrzest powinny podkreślać jego radosny, ale też uroczysty charakter wydarzenia. Chrzest jako uroczystość kościelna wymaga odpowiedniej, dostosowanej do okoliczności oprawy. . Muszą być eleganckie, ale nie balowe. W związku z tym za najlepszą sukienkę na chrzest dla mamy dziecka należałoby uznać sukienkę koktajlową o dowolnym fasonie. Często podkreśla się, że nie powinna być zbyt krótka. Nie wszyscy też uznają za odpowiednie odkryte ramiona lub cienkie ramiączka, dlatego w kościele możesz włożyć żakiet lub sweterek.

Najlepsze kolory sukienki na chrzest

Przyjęło się, że strój na chrzest ma jasne, pastelowe kolory. Wybieraj kolor sukienki na chrzest spośród rozbielonych róży, fioletów, niebieskiego, pistacji oraz brzoskwini lub postawić na jeden z odcieni bieli. Raczej zrezygnuj z czerni i innych smutnych barw. Mogą pojawić się jako detal w postaci paska lub kwiatowego wzoru, ale nie powinny pokrywać całej kreacji. Ostrożnie też podchodź do bardzo intensywnych odcieni. Nie są zakazane przez dress code, ale możesz wyglądać w nich zbyt krzykliwe, a przez to za mało elegancko. Wyjątek? Noś je bez obaw, jeśli twój typ urody to Pani Zima lub Jesień. Te typy kolorystyczne doskonale wyglądają w mocnych kolorach.

Sprawdź, jaki jest twój typ urody >>>

Shutterstock

Sukienki na chrzest z popularnych sieciówek

Sukienka na chrzest nie musi być bardzo droga. Ceny sukienek w naszej galerii zaczynają się od 60 zł! Zwróć uwagę przede wszystkim na propozycje o kroju litery A, które są ukłonem w stronę mody retro. Niewiele fasonów tak fantastycznie podkreśla kobiecą figurę jednocześnie ukrywając jej niedostatki. Zbyt szerokie lub wąskie biodra "giną" pod rozkloszowanym dołem, zaś talia zostaje uwidoczniona dzięki poziomym przeszyciom lub aplikacjom w tym miejscu. Tego typu sukienki na chrzest dla mamy są prostym sposobem na wizualne wyczarowanie wymarzonej figury klepsydry.

Wśród propozycji stroju na chrzest nie zabrakło ponadczasowych obcisłych sukienek, które sprawdzają się u szczupłych dziewczyn mogących pochwalić się ładną, kobieca sylwetką. Jeśli chcesz nawiązać do aktualnych trendów, wybierz zwiewną sukienkę na chrzest z paskiem podkreślającym talię.

Gdy już będziesz miała za sobą wybór sukienki na chrzest, sprawdź, jaki prezent na chrzest będzie oryginalną niespodzianką dla dziecka i jego rodziców >>>