“Annie”, 2014 r.

mat. pras.

Doskonała pozycja dla całej rodziny - to film, który możecie obejrzeć nawet z najmniejszymi domownikami. Tytułowa bohaterka, mała Annie zamieszkuje na jakiś czas w bezdusznej rezydencji aspirującego polityka (w tej roli wspaniały, wszechstronny Jamie Foxx). Z biegiem czasu mężczyzna poznaje swoje nowe, rodzicielskie oblicze, a jego dom staje się przepełniony dziecięcą radością. Przez cały film towarzyszy nam także piękne, energetyczne muzyczne kompozycje, do których nie da się nie tupać stopą!


“August Rush”, 2007 r.

mat. pras.

Wzruszający, rodzinny, magiczny. Przymiotniki opisujące ten film można by mnożyć, bo jego zalety nie mają końca. Począwszy od głównego bohatera, chłopca granego przez wybitnego aktora młodego pokolenia - Freddiego Highmore’a, przez porywającą historię, kończąc na pięknych kompozycjach muzycznych towarzyszących nam przez cały film. Historia uzdolnionego muzycznie chłopca szukającego swoich rodziców jest na wskroś wzruszająca. W każdej scenie, dzięki wspaniałemu castingowi, można dostrzec magię. To pozycja obowiązkowa dla każdego, niezależnie od wieku. 


“Zacznijmy od nowa”, 2013 r. 

Zobacz również:

mat. pras.

Jeśli w wolne popołudnie szukamy trochę poważniejszej pozycji z naszymi nastoletnimi dzieciakami - ten film będzie strzałem w dziesiątkę. Nie jest to może najlepszy wybór dla najmłodszej widowni, jednak odrobinę starsza widownia nauczy się z niego wiele. Film ten można traktować jak hołd dla muzyki. Ona (w tej roli hipnotyzująca Keira Knightley) to początkująca piosenkarka pisząca dotychczas piosenki do szuflady, on (doskonały Mark Ruffalo) jest zmęczonym życiem producentem muzycznym na dnie swojej kariery. Ich losy splatają się, a bohaterowie pozwalają, by muzyka nadała ton ich życiu na nowo. Gwarantujemy, że po obejrzeniu filmu sięgniecie po ścieżkę dźwiękową z tego filmu - każda piosenka skomponowana do niego jest jak muzyczny hit!


Pitch Perfect, 2012 r. 

mat. pras.

Gratka dla młodzieży dorastających na takim hicie, jak “High School Musical”. Film odczarowujący śpiewanie a capella. Śledzimy w niej losy Beci, która marząca o karierze związanej z muzyką, niechętnie dołącza do damskiego chóru uniwersyteckiego. Przygody śpiewaczek rozśmieszą nas, rozczulą, ale przede wszystkim pozwolą nam świetnie się bawić. Anna Kendrick w głównej roli zapewni nam natomiast cudowne dla uszu dźwięki - nie od dziś wiadomo, jaką skalę głosu posiada!


La La Land, 2016 r. 

mat. pras.

Prawdopodobnie najbardziej znana pozycja w zestawieniu, oscarowy zwycięzca, kinowy bestseller. Klasyczny musical w swojej formie - nierzeczywisty, nieoczywisty, pełen świetnej muzyki. Główni bohaterowie - Emma Stone i Ryan Gosling wchodzą na wyżyny swoich wokalno-tanecznych umiejętności. Melodie napisane do filmu wpadają w ucho na wiele tygodni. Do obejrzenia obowiązkowo dla każdego, kto ceni sobie dobre kino. Klimat hollywoodzkich ulic i duch wielkich marzeń przepełnia film od pierwszej do ostatniej sekundy. Fabuła natomiast jest przyjemna w odbiorze, w sam raz na wspólne popołudnie. 


“Tajemnice lasu”, 2014 r.

mat. pras.

Film ten to musical pierwszorzędny z doborową, klasową obsadą. Przepis na sukces gwarantuje bowiem śpiewająca Meryl Streep oraz doskonały duet Emily Blunt i Jamesa Cordena, grającego parę. Na drugim planie kroku nie odstępują im wspomniana już Anna Kendrick, czy Chris Pine w roli królewicza. Losy postaci przeplatają się w magicznym lesie, w którym czary czekają na każdego z bohaterów. Film przepełniony jest wątkami z baśni braci Grimm, dlatego najmłodsi z domowników bez trudu rozpoznają śpiewających Czarownicę, Kopciuszka, czy Czerwonego Kapturka na ekranie!