Żmijowisko

Świetny 7-odcinkowy serial wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego na podstawie thrillera psychologicznego Wojciecha Chmielarza. Opowiada o grupie przyjaciół, którzy raz w roku wspólnie spędzają urlop wraz z całymi rodzinami. Trafiają do agroturystyki położonej w niewielkiej wsi Żmijowisko. Wszyscy chcą odreagować stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki, a także skrywane od lat urazy, dawne uczucia, wzajemne pretensje, namiętności i uprzedzenia. Pewnego wieczoru między przyjaciółmi wywiązuje się kłótnia. Następnego dnia znika 15-letnia córka jednej z par. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby jeszcze raz spróbować rozwikłać zagadkę zaginięcia córki. W serialu grają: Agnieszka Żulewska, Paweł Domagała, Piotr stramowski, Cezarty Pazura


Mały Zgon

10-odcinkowy serial w reżyserii Juliusza Machulskiego, Macieja Kawalskiego i Filipa Syczyńskiego to intrygująca czarna komedia z świetną potrójną rolą Piotra Grabowskiego. Twórcy zabierają nas w podróż przez świat narkotykowych karteli, rodzimych gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Akcja dzieje się na Mazurach. Wszystko zaczyna się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków. Grają: Anna Seniuk, Jacek Koman, Karolina Gorczyca, Katarzyna Herman, Mirosław Haniszewski.


Tu i teraz

Zabawna komedia francuska. Stéphane, szef kuchni, jest dumny z dwóch dorosłych synów i dogaduje się z eks żoną.Wiedzie spokojne do chwili, gdy przypadkiem, poznaje na Instagramie tajemniczą i piękną Soo z Korei. Ich Instagramowe kontakty nie mają końca. Stéphane opowiada jej o przepięknych widokach z francuskiej części Kraju Basków, a ona o życiu w Seulu. Pomimo dystansu i barier kulturowych świetnie się rozumieją. Pewnej nocy Stéphane decyduje się na spontaniczny i szalony wyjazd do Seulu. Na lotnisku spotyka go niemiła niespodzianka. Soo, pomimo obietnicy, nie pojawia się w umówionym miejscu. W roli głównej Alain Chabat.


Zasada przyjemności

Zobacz również:

Serial nakręcony w Warszawie, Pradze i Odessie zgromadził plejadę aktorów z trzech krajów: Karel Roden („15 minut”, „Krucjata Bourne‘a”), Małgorzata Buczkowska („Fuga”), Stipe Erceg („The Baader Meinhof Complex”) i Sergej Strelnikov („Ekaterina”). Jesteśmy świadkami wielowątkowego policyjnego śledztwa, którego początkiem są morderstwa młodych kobiet w trzech europejskich miastach. Ciała świadczą o brutalności i przemocy. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech. Ruszają szlakiem ciemnych biznesów, nieuczciwych prawników, skorumpowanych polityków i zawodowych morderców... Kto wygra walkę z czasem?. Reżyseria Dariusz Jabłoński.


Sanditon

Dla miłośników literatury Jane Austin i Anglii czasów regencji. Niedokończona powieść pisarki ( prace nad nią przerwała śmierć pisarki) na ekran przeniosła stacja BBC. Jest wszystko tak jak trzeba: świetne plenery i scenografie w autentycznych wnętrzach, wspaniale kostiumy i plejada angielskich aktorów: Rose Williams, Theo James, Anne Reid, Kris Marshall, Charlotte spencer. To historia panny Charlotte Heywood, która trafia do domu przedsiębiorcy Toma Parkera, zamieszkałego w Sanditon, nadmorskim kurorcie. Ciekawy obraz społeczeństwa angielskiego początku XIX wieku.


Bond

Zanim 25 film z Jamesem Bondem „Nie czas umierać”, trafi do kin, możemy powspominać. Pomoże w tym zestaw 24 filmów poświęconych jego przygodom. To wspaniale kino akcji i możliwość obejrzenia kolejnych aktorów, którzy wcielali się w postać Agenta 007, Agenta Jej Królewskiej Mości: Seana Connory, George’a Lazenby, Rogera Moore’a, Timothy’ego Daltona, Pierce’a Brosnana i Daniela Craiga.


Asystentka

Ważny film, poruszający problemy molestowania i wykorzystywania kobiet przez przełożonych. Pośrednio nawiązuje do skandalu obyczajowego związanego z hollywoodzkim producentem Harveyem Weinsteinem. Film opowiada historie która mogła zdarzyć się wszędzie. Jane, młoda kobieta świeżo po studiach marzy o karierze producentki filmowej. Szybko znajduje pracę w branży jako asystentka, ale nie wie jaką cenę będzie musiała za to zapłacić. W rolach głównych: Julie Garner i Matthew Macfadyen. Reżyseria Kitty Green.


Tenet

Najnowszy film Christophera Nolana, który trafił do kin w czasie pandemii. Agent znany Protagonistą trafia do grupy międzynarodowych szpiegów, z zadaniem ocalenia świata. W roli głównej olśniewający John David Washington. Ten film warto obejrzeć dla niego, efektów specjalnych oraz naszej rodaczki, młodej aktorki Elizabeth Debicki.