Filmy przygodowe to zarówno doskonale znane klasyki, jak i nowe produkcje, które potrafią zachwycać efektami specjalnymi. Trudne misie, szalona akcja oraz wielkie poszukiwania zaginionych miast czy skarbów zawsze budzą ciekawość widów. Poznaj tytuły 10 filmów przygodowych, umieszczonych w rankingu. Wśród nich znajdziesz propozycje na seans rodzinny, nawet z młodszymi pociechami.

1. Najlepsze filmy przygodowe - „Aladyn”, reż. Guy Ritchie (2019)

(Film dla widzów od 7 roku życia)

Jeśli macie ochotę na fajne filmy przygodowe w bardziej baśniowym klimacie, odpowiednią propozycją na rodzinny seans okaże się obraz produkcji Disneya - „Aladyn”. Historia, która spodoba się całej rodzinie, jest przepełniona magią i odrobiną humoru. Jej głównym bohaterem jest młody chłopak, Aladyn (Mena Massoud), który na co dzień stara się przetrwać w zatłoczonym mieście Agrabah. Pewnego dnia poznaje księżniczkę Dżasminę (Naomi Scott). Między bohaterami rodzi się uczucie, jednak przeszkodą do poślubienia ukochanej staje się dla młodzieńca brak szlacheckiego tytułu. Szansę na odmianę życia stanowi dla niego magiczna lampa. Mieszkający w niej Dżin ((Will Smith) może spełnić trzy życzenia każdego, kto wejdzie w posiadanie niezwykłej lampy. Na drodze do spełniania planu stanie bohaterowi żądny władzy, zły czarnoksiężnik Dżafar (Marwan Kenzari).

Film przygodowy, idealny na rodzinny seans, dostępny jest na HBO GO.

2. „Jumanji: przygoda w dżungli”, reż. Jake Kasdan (2017)

(Film dla widzów od 12 roku życia)

Kolejną propozycją na udany seans w rodzinnym gronie, jest komedia przygodowa - „Jumanji: przygoda w dżungli”. Pełen akcji obraz, przedstawia historię czwórki nastolatków, którzy trafiają do niesamowitego świata w grze Jumani. W całkiem nowych ciałach i z niezbędnymi do przetrwania umiejętnościami, bohaterowie wyruszają w misję, która pozwoli im zakończyć rozgrywkę i wrócić do swojego świata.

3. „Aquaman”, reż. James Wan (2018)

(Film dla widzów od 12 roku życia)

Zobacz również:

Ciekawe filmy przygodowe to również pełne akcji kino superbohaterskie. Jednym z obrazów, który przyciągnie uwagę każdego widza, jest „Aquaman”. Wciągająca opowieść w klimacie fantasy, zachwyca efektami specjalnymi. Głównym bohaterem historii jest obdarzony wielką siłą i zdolnością porozumiewania się z morskimi stworzeniami, charyzmatyczny Arthur Curry (Jason Momoa). Mężczyzna, żyjący dotąd między dwoma światami, staje do walki o tron Atlantydy z przyrodnim bratem. By uratować podwodne królestwo i jego mieszkańców przed nadchodzącą wojną, musi jednak odnaleźć legendarny trójząb. Razem z księżniczką Merą (Amber Heard), wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód wyprawę.

Film przygodowy o niezwykłym Aquamanie dostępny jest na HBO GO.

4. „Tomb Raider”, reż. Roar Uthaug (2018)

(Film dla widzów od 12 roku życia)

Dobrym filmem przygodowym na wieczór będzie bez wątpienia „Tomb Raider”. To historia opowiadająca o niezależnej, młodej kobiecie, Larze Croft (Alicia Vikander), która wyrusza w niebezpieczną misję, by odszukać swojego zaginionego ojca. Tak trafia na owianą tajemnicę wyspę u wybrzeża Japonii. Tam już wkrótce stanie przed wyzwaniem, które zmieni ją nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Jeśli nie zdoła pokonać ukrytych lęków, będzie musiała zapłacić najwyższą cenę.

„Tomb Raider” to doskonały film przygodowy dla wszystkich, którzy chcieliby uwierzyć w siebie i odkrywać to, co nieznane.

5. „Życie Pi”, reż. Ang Lee (2012)

(Film dla widzów od 12 roku życia)

Interesującym, a zarazem bardzo poruszającym filmem przygodowym jest ekranizacja głośnej powieści Yanna Martela „Życie Pi”. Tytułowy bohater, Pi Patel (Suraj Sharma), mieszka w Indiach. Jego rodzina postanawia jednak o przeprowadzce do Kanady. Niestety, podczas podróży morskiej dochodzi do katastrofy, w której giną rodzice Pi. Chłopiec, dryfując na niewielkiej szalupie, rozpoczyna rozpaczliwą walkę o przetrwanie. Za towarzyszy ma tygrysa bengalskiego, zebrę, hienę i orangutana.

6. „Podróż do wnętrza Ziemi”, reż. Eric Brevig (2008)

(Film dla widzów od 7 roku życia)

Na uwagę całej rodziny zasługuje też film przygodowy oparty na motywach powieści Juliusza Verne’a „Podróż do wnętrza Ziemi”. Przyrodnik Trevor Anderson (Brendan Fraser) i jego bratanek Sean (Josh Hutcherson) uczestniczą w ekspedycji naukowej na Islandii. Tam, wraz z przewodniczką Hannah (Anita Briem) dokonują niebywałego odkrycia. Dzięki temu zyskują pretekst do niezapomnianej, a zarazem niebezpiecznej podróży w głąb Ziemi. O tym, na co napotkają podczas tej eskapady, nawet im się nie śniło.

7. „Jurassic World: Upadłe królestwo”, reż. J.A. Bayona (2018)

(Film dla widzów od 10 roku życia)

Miłośnicy świata Jurrasic World nie mogą przejść obojętnie obok piątej odsłony filmu ze słynnej serii, w której pojawiają się niebezpieczne dinozaury i bohaterowie, znani z poprzedniej części. Tym razem zagrożenie czyha ze strony budzącego się do życia wulkanu, który może zagrozić zniszczeniem wyspy wielkich gadów. Na ratunek dinozaurom rusza Owen Grady (Chris Pratt) razem z Claire Dearing (Bryce Dallas Howard). Bohater pragnie również odnaleźć samicę welociraptora o imieniu Blue, którą niegdyś się zajmował.

Film przygodowy „Jurassic World: Upadłe królestwo” można obejrzeć na platformie Netflix.

8. „Dora i Miasto Złota”, reż. James Bobin (2019)

(Film dla widzów od 7 roku życia)

Na liście top filmów przygodowy dla całej rodziny, nie mogło również zabraknąć przygód odważnej Dory (Isabela Moner). Tytułowa bohaterka to szesnastoletnia dziewczyna, która wraz z rodzicami, pracującymi jako odkrywcy, mieszka w tajemniczej dżungli. Bohaterka natrafia na trop, mogący prowadzić do odnalezienia Złotego Miasta. Rodzice postanawiają jednak odesłać córkę do liceum, a sami wyruszają w niebezpieczną podróż. Wkrótce dziewczynka trafia jednak z powrotem do dżungli, gdzie razem z kolegami udaje się na ratunek rodzicom. Zadanie utrudniają im poszukiwacze skarbów.

Każdy, kto ma ochotę na familijny seans, może obecnie obejrzeć film przygodowy o Dorze na HBO GO.

9. „Gwiezdny pył”, reż. Matthew Vaughn (2007)

(Film dla widzów od 13 roku życia)

Miłośnicy kina przygodowego będą zachwyceni, jeśli zdecydują się wybrać „Gwiezdny Pył”. Klimatyczna baśń fantasy, stworzona na podstawie powieści autorstwa Neila Geimana, przedstawia historię młodego Tristana (Charlie Cox). Chłopak, chcący zdobyć serce ukochanej, postanawia podarować jej wyjątkowy prezent - gwiazdę z nieba. Aby ją zdobyć, musi przekroczyć mur, stanowiący granicę do niezwykłego świata. W magicznej krainie natrafia na poszukiwaną gwiazdę, którą okazuje się być dziewczyna o imieniu Yvaine (Claire Danes). Życie gwiazdy jest jednak w wielkim niebezpieczeństwie.

Pełen magii, przygód i humoru film przygodowy, dostępny jest do obejrzenia na serwisie Netflix.

10. „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”, reż. Steven Spielberg (1984)

(Film dla widzów od 12 roku życia)

Jeśli macie ochotę obejrzeć kultowy film przygodowy, to absolutnym numerem jeden wśród przygodówek jest „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” w reżyserii Stevena Spielberga. Tym razem główny bohater (w tej roli Harrison Ford), zostaje otruty. Na ratunek jednak przychodzi mu Willie Scott (Kate Capshaw), nieco kapryśna piosenkarka z klubu. Ostatecznie, na skutek zbiegu okoliczności, wraz z Shortem Roundem (Lao Che) lądują w Indiach. Dzielny archeolog będzie musiał pomóc jej mieszkańcom i dowiedzieć się, kto skradł święty kamień.

Ten film przygodowy można obejrzeć na platformie Netflix.