Zobacz w galerii najmodniejsze propozycje ->>

Jest jedna rzecz, która często spędza sen z powiek kobietom w każdym wieku – nowa fryzura. Im jesteśmy starsze, tym bardziej przywiązujemy się do jednego sposobu obcinania, farbowania i układania włosów. Zamiast bać się metamorfozy, pamiętaj o tym, że włosy zawsze odrosną i zobacz tych kilka fryzur, które uwielbiają dojrzałe kobiety.

Długie fale 

Bardzo długie i proste włosy mają tendencję do wyciągania rysów twarzy, szczególnie w pewnym wieku, kiedy grawitacja zaczyna robić swoje. Jeśli czujesz, że Twoja fryzura jest zbyt blisko twarzy, skuś się na wycieniowanie włosów tak, zachować ich długość, lecz by układały się w nadające fryzurze objętości fale. Tak sprężyste cięcie doda Twoim włosom życia i sprawi, że twarz będzie wyglądać świetliście. Stylizując włosy, użyj dużej lokówki i pamiętaj, by skręcać je z dala od twarzy, by zachować otwarty i lekki wygląd fryzury.

Prostota na nowo

Jeśli Twoje długie włosy są z natury bardzo proste i ciężko nadać im objętości, a z jakiegoś powodu nie chcesz zrezygnować z ich długości, postaw na nadanie swojej fryzurze tekstury subtelnymi warstwami, które otoczą twarz od linii brody w dół, a także złagodzi surowość idealnie prostych włosów, nadając im bardziej romantyczny wygląd. Podobny efekt możesz osiągnąć subtelną, rozchodzącą się na boki grzywką.

Średnie, ale żwawe cięcie

Wraz z wiekiem struktura naszych włosów ulega zmianie, przez co niestety mogą stracić swój kształt i objętość. Najlepszym sposobem na przywrócenie fryzurze życia i sprężystości jest skrócenie włosów do średniej długości i dodanie całości warstw. Takie cięcie jest bardzo modne, kobiece i lekkie. Poproś swojego fryzjera, żeby obciął włosy tak, by ich najdłuższe pasma sięgały ramion, a górne warstwy cieniował od wysokości kości policzkowych, co nada fryzurze nieco “ruchu”. Razem ze swoim fryzjerem możecie rozważyć również urozmaicenie Twojego looku grzywką, jeśli będzie współgrała z całością.

Schlebiający lob

Lob to przedłużony bob i bardzo szykowna fryzura, która najlepiej prezentuje się na zdrowych, lśniących i pełnych objętości włosach, przepięknie oprawiając twarz. Aby w pełni wykorzystać tę fryzurę, poproś fryzjera, by dodatkowo wycieniował górne pasma z tyłu głowy, co pozwoli utrzymać piękny kształt fryzury bez konieczności obciążania włosów dodatkowymi kosmetykami.

Eleganckie pixie cut

Od Halle Berry po Kris Jenner – najmodniejsze “pięćdziesiątki” uwielbiają fryzurę pixie, czyli bardzo krótkie, lecz zalotne i niezwykle eleganckie cięcie. Jeśli należysz do kobiet, które boją się, że krótkie włosy ograniczają możliwości stylizacji, poproś swojego fryzjera, żeby zostawił nieco więcej czupryny na czubku głowy, dzięki czemu nadal będziesz mogła układać włosy na kilka różnych sposobów.

Nieśmiertelny bob

Nic nie pobije klasyki, a typowy bob zdecydowanie do niej należy – niezależnie od trendów zawsze jest modny i pasuje do każdego typu urody. Najpopularniejsza wersja tej fryzury, która kończy się na wysokości podbródka to idealna oprawa twarzy, która jednak nie eksponuje jej tak mocno, jak wspomniane cięcie w stylu pixie. 

Sprawdź też: