Latem rezygnujemy z ciężkich, orientalnych zapachów i zastępujemy je lekkimi i orzeźwiającymi. Idealny wakacyjny zapach to taki, który od razu kojarzy się nam z morską wodą, ogrzewającym słońcem, smakiem owoców i słodką wonią ogrodu. Jakie zapachy pasują do tego opisu?

Perfumy na wakacje: kwiatowe

Perfumy o kwiatowej nucie są niezwykle różnorodne. Ile kwiatów tyle zapachów, dlatego też ta grupa jest największa. Dzięki ogromnej różnorodności wiele kobiet wybierają te kompozycje zapachowe. Mogą być lekkie i świeże lub nieco cięższe, dzięki czemu każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Perfumy na wakacje: cytrusowe

Zapachy cytrusowe są świeże, orzeźwiające, dzięki czemu idealnie sprawdzą się latem. Mówimy tutaj nie tylko o cytrynie i grejpfrucie, ale także o pomelo, bergamotce, mandarynce czy pomarańczy. Zapachy cytrusowe szczególnie spodobają się kobietom pełnym energii, radosnym i kochającym przygody. Cytrusowe zapachy bardzo często łączy się z owocowymi nutami, dzięki czemu mogą mieć w sobie odpowiednią dozę słodyczy.

Perfumy na wakacje: wodne

Zapachy wodne najczęściej przywołują na myśl orzeźwiającą morską bryzę, letni deszcz i świeżą bieliznę. Są to zapachy proste, nieprzytłaczające, a także nowoczesne i świeże. Można wyczuć w nich delikatną woń cytrusów lub aromat świeżych kwiatów. Te zapachy idealnie komponują się ze skórą skąpaną w słońcu.