Urodowe prezenty na Dzień Matki

Nasze mamy często są w wieku, w którym warto na nowo zdefiniować swoje potrzeby. Z biegiem lat odcień cery staje się coraz cieplejszy, a dotychczasowy kolor włosów może postarzać. Być może warto poradzić się fryzjera i zmienić go na inny? Ubrania, w których do tej pory Twoja mama czuła się świetnie, mogą już nie pasować tak idealnie. W późniejszym wieku świetnie sprawdzają się pastele i delikatne odcienie tęczowych kolorów. Z okazji Dnia Matki zaproponuj mamie konsultację z wizażystką lub stylistką, która doradzi, jak zmieniać garderobę i makijaż wraz z upływem lat.

Spędźcie wspólnie czas

Podczas codziennej gonitwy często brakuje czasu na to, by usiąść przy kawie i spokojnie porozmawiać. Dzień Matki może być ku temu okazją! Zaproś mamę do teatru lub do kina. Możecie też wspólnie iść na manicure albo masaż, a na koniec na kawę. Niech to będzie wyjątkowy czas, który spędzicie razem nigdzie się nie spiesząc.

Nowe hobby

Zastanów się, czy Twoja mama nie wspominała, że chciałaby nauczyć się czegoś nowego albo zrobić coś szalonego. Być może marzy jej się skok ze spadochronem lub lot szybowcem? Jeśli nie potrzebuje takiej dawki adrenaliny, zastanów się nad kursem decoupage, szycia albo nauką tańca. Kobiety, których dzieci żyją już własnym życiem mają znowu czas na pasje i nowe hobby.

Prezenty na Dzień Matki dla młodych mam

Myśląc o mamach nie można zapominać o tych, które dopiero urodziły dziecko. One również zasługują na prezent, choć nie mogą liczyć na to, że maleństwo poradzi sobie samo z jego przygotowaniem. Opieka nad niemowlęciem jest niesamowicie wymagająca i czasochłonna, dlatego świeżo upieczonym rodzicom warto sprezentować trochę czasu wolnego. Może to być wspólne wyjście na kolację, ale też odprężający masaż czy wizyta u kosmetyczki. Czasami wystarczy podarować młodej mamie kilka godzin opieki nad niemowlęciem, podczas których będzie mogła przeczytać książkę lub obejrzeć film. Taki prezent na Dzień Matki nic nie kosztuje, a doda energii na długi czas.

 

Zobacz także: wyjątkowe stylizacje dla mamy i córki