Dekoracje stołów na weselu są przede wszystkim odzwierciedleniem stylu, w jakim jest przygotowana uroczystość – możecie je dostosować do motywu przewodniego lub do pory roku, w jakiej się pobieracie.

Style jakie dominują obecnie to:

Styl Rustykalny - czyli naturalny i wiejski, to najpopularniejszy motyw weselny nadchodzących sezonów. Dekoracje na stół w stylu rustykalnym powinny być wykonane z ekologicznych materiałów, na przykład szarego papieru i juty. Bukiety skomponowane z polnych kwiatów mogą mieć nieregularny, luźny kształt. Zamiast w wazonach można je umieścić w dekoracyjnych słoikach postawionych na plastrach drewna lub w podwieszanych doniczkach.
Jeśli więc stawiamy na sielskość i rustykalność, obowiązkowy będzie stół drewniany, pokryty bieżnikiem z naturalnej tkaniny, który jednak nie zasłoni, a podkreśli strukturę drewna. Ma być spokojnie, delikatnie,eko, a najlepiej też w odcieniach zieleni, brązu i żółci. Zgodne z romantycznym stylem są także wszelkiego rodzaju koronki i hafty.

Styl Boho -  bliski natury, w promieniach letniego słońca, w nieformalnym miejscu. Artystyczny styl wesela pasuje do typowo zwiewnych tkanin, naturalnych i pastelowych kolorów. Swobodne, organiczne bukiety tworzone są jedynie z dodatkiem białych elementów, z przewagą zieleni, girland, drobnych gałęzi i liści, aby stworzyć atmosferę natury i prostoty. Dekoracje stołów weselnych mogą składać się z lampionów ze świecami otoczonych wiankami z kwiatów, bukietów w ciekawych wazonach, kwiatowych kul czy zestawów buteleczek i słoiczków z kwiatami w stylu boho.

Styl Vintage - polega na umiejętnym połączeniu starego z nowym. Kolorowe szkło w landrynkowych barwach, trochę postarzanych, połyskujących przetartym srebrem detali, piętrowe patery na muffiny, kawa podana w filiżankach z babcinego kredensu. Zastawa, zwłaszcza ta przy słodkim bufecie wcale nie musi stanowić kompletu.
Koronka, to jeden z najbardziej charakterystycznych materiałów w stylu vintage. Prócz stylizacji panny młodej, powinna znaleźć się również na stołach weselnych. Obrusy, bieżniki, serwetki, taśmy owijające wazoniki - jest naprawdę sporo miejsc na koronkowy detal.
Kwiaty w weselnej aranżacji i dekoracjach w stylu vintage są niezwykle istotne. Kompozycje z żywych roślin zbudują niezwykły klimat w weselnym wnętrzu. Odpowiednio dopasowane kolorystycznie do barwy przewodniej całej uroczystości, powinny wypełniać przestrzeń na stołach. Najbardziej glamour są róże, hortensje, lilie, piwonie. Dużo zwisających pędów, pastelowych barw, głębokiej zieleni. Równie stylowo wyglądają małe bukieciki tuż obok nakrycia.