Najmodniejsze fryzury na rok 2020 – jak powstają trendy?

Każde prognozowanie trendów poparte jest obserwacją. Przez to, że większość rzeczy czy w modzie czy w designie się powtarza, ciężko o coś zupełnie nowego. Największą rolę odgrywa obserwowanie nastroju społeczeństwa oraz zasad i upodobań, którymi się kieruje. Mówiąc o zbliżających się trendach musimy wziąć pod uwagę to, co funkcjonowało dotychczas oraz formy i style, które na jakiś czas odeszły. Na tej podstawie w dużej mierze definiujemy trendy. Zapytaliśmy kilku profesjonalnych stylistów fryzur i kreatorów trendów o uczesanie, które będzie obowiązywało w nadchodzącym roku.

- Rok 2020 będzie dla każdego. Otwartość na wiele interpretacji wzrasta i najbliższy rok nie będzie od tego oderwany - mówi Olga Wolf, właścicielka i stylistka partnerskiego salonu RICA. Dominik Podwika, kreator fryzur w Podwika Studio wskazuje, że 2020 to właśnie mariaż stylu lat 70.  ze współczesnym minimalizmem. Wrócą grzywki, fale, loki, włosy «układane wiatrem», kolory musztardy czy pomarańczy jednak zderzą się z prostotą XXI. Nie da się ukryć, że kolaż wizerunkowych wariacji lat 70. nałożony na współczesny minimalizm może okazać się wyjątkowym zestawem.

Najmodniejsze fryzury na rok 2020 - autentyczność

Na co styliści będą zwracać szczególną uwagę i o czym powinniśmy pamiętać myśląc o swoim wizerunku? O własnej naturze oraz cechach zarówno fizycznych, jak i personalnych. Głównym wyznacznikiem trendów w nadchodzącym roku będzie indywidualność.

- Pracując z klientem w głównej mierze bierzemy pod uwagę jego charakter – to opinia Damiana Wasielewskiego prowadzącego salon Laboratorium Fryzjerskie. - To w naturalności znajduje się kod do piękna i autentyczności. Pozostając wierną naturze, pielęgnując ją oraz troszcząc się o to, aby nie dopuścić do przestylizowania swojego wizerunku, zbliżasz się do trendu, który w nadchodzącym roku bardzo się uwidoczni – dodaje.

Zapytaliśmy również stylistów, fryzjerów o to, na co postawią młode i dojrzalsze kobiety w nadchodzącym roku. - Temat wizerunku zarówno dojrzałych, jak i młodych kobiet jest zagadnieniem, które ciekawi z punktu widzenia zbliżania się obu perspektyw. Młodocianej i dojrzałej. Coraz częściej dojrzałe kobiety chcą wyglądać na równi z młodymi. Obowiązujące w 2020 roku fryzury będą dla obu grup. Jedna fryzura, ale z «większym wiatrem» będzie dla młodych, a ta sama fryzura z włosami podniesionymi od nasady będzie wybierana przez dojrzalsze kobiety - mówi stylistka fryzur z Wolfryz. Marzenna Poddubna potwierdza bliskość form fryzjerskich na które współcześnie decydują się kobiety. - Fryzury zarówno dla młodych jak i dojrzałych kobiet możemy proponować dzisiaj takie same. Kobiety dojrzałe szukają równowagi, między elegancją a wygodą, młode kobiety szukają ekspresji i sexy fryzury.

Najmodniejsze fryzury na rok 2020 - stawiamy na naturalność

Stawiajmy na naturalność i minimalizm. Łączmy własny gust i estetykę z trendami, które pasują do nas, opowiada Lidia Chabatowska. Nawet jeśli mowa o koloryzacji włosów, to styliści fryzur będą dążyć do maksymalnie naturalnego efektu. Trendem 2020 jest tzw. „tweed hair”. Co on oznacza?

- Odchodzimy od typowych pasemek i stawiamy na koloryzację typu «tweed hair». To propozycja, która sprawdzi się zarówno u blondynek, brunetek, jak i rudowłosych kobiet. Włosy farbowane techniką baleyage były popularne kilkanaście lat temu. Z biegiem czasu jednak, ta wersja koloryzacji przestała być modna i zastąpiły ją pasemka typu baby lights czy ombre oraz sombre. Od kilku sezonów baleyage powraca do trendów, jednak w dużo naturalniejszym wydaniu. Włosy w 2020 roku mają być nieprzerysowane i podkreślać naturalną urodę. Właśnie dlatego, najmodniejszym typem koloryzacji na nadchodzący rok będzie «tweed hair» - zaznacza Damian Wasilewski.

Zapytany o to samo Dominik Podwika, odpowiada podobnie. - Według mnie będą to kolory zbliżone do natury i niezbyt przerysowane. Powraca balejaż, ale w nowej odsłonie, dzięki nowym technikom pracy z włosami jesteśmy w stanie stworzyć efekty ultra naturalne. To będzie przebój tego roku. W trendach kolorystycznych włosów w 2020 roku będzie chodziło przede wszystkim o indywidualność i do tego będę również namawiał moje klientki – podkreśla stylista fryzur z Wrocławia. Lidia Chabatowska potwierdza wymieniony trend. - Będzie promowana przede wszystkim naturalność, subtelne odcienie które łączą się ze sobą, jaśniejsza pasma przeplatane delikatnym karmelem. Firma RICA ma świetne rozwiązanie na ten trend, ponadto klient sam w domu może aplikować sobie różnorodne kolory nie uszkadzając włosa, ponieważ produkt maska pigmentacyjna Cromarth Rica, jest naturalny.

Najmodniejsze fryzury na rok 2020 - na co się zdecydować?

Dynamika, ale i prostota. Brzmi jak paradoks? Niekoniecznie, ponieważ to nadal manifest naturalności, która wśród nadchodzących trendów liczy się najbardziej. Fryzjerzy rekomendują stawiać na: upięcia, warkocz lub włosy luźno zebrane, odrobinę chaotyczne. - Bardzo modne w tym sezonie będą włosy rozpuszczone lub luźno splecione. Odchodzimy od loków nakręconych na lokówkę - szukamy stylizacji troszeczkę bardziej złamanych loków, nieregularnych - mówi Marzenna Poddubna.

- Ponadczasową fryzurą jest i będzie bob oraz long bob. – mówi właściciel Podwika Studio. - Oczywiście fale i loki nie wychodzą z mody, ponieważ podkreślają naturalną urodę i dodają romantycznego wykończenia stylizacji - dodaje.

Aspektem, o którym należy pamiętać, to również umiejętna adaptacja fryzury z wybiegu do codzienności. O ile współczesne trendy pozwalają na wiele różnorodnych interpretacji, to jednak należy unikać przerysowania. A co z dodatkami? Czy nadal obowiązują szalone ozdoby? W karnawale z pewnością się pojawią, jednak trendy 2020 sprowadzają się do „wszelkiego rodzaju przepasek, wstążek, którymi w piękny sposób można podkreślić charakter fryzury”. Łatwo da się zauważyć, że „odeszliśmy już od „wyskokowych” ozdób. Trend, który w tym aspekcie się rozrasta dotyczy pereł, drobnych elementów biżuteryjnych na gumce czy żywych kwiatów. Delikatnie, z umiarem”, wskazują styliści marki RICA.

Najmodniejsze fryzury na rok 2020 - zacznij od pielęgnacji 

Codzienna pielęgnacja, szczególnie w okresie jesienno-zimowym istotnie wpływa na kondycję skóry głowy i włosów. Zadbać należy szczególnie o pielęgnację przed zanieczyszczeniami powietrza, ale nie jest to jedyny aspekt pielęgnacyjny. Zatem co rekomendują nam specjaliści? - Kosmetyki na zimę to przede wszystkim takie które będą nawilżały włosy oraz chroniły przed ciepłem suszarki, (…) o włosy trzeba dbać przez cały rok, najlepiej używać kosmetyków, które zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Jeśli miałbym wybrać najlepszy jeden produkt na zimę to zdecydowanie będzie to olejek z opuncji, ponieważ odżywia, nawilża i chroni strukturę włosa - wskazuje Podwika.

Równolegle do tematu ochrony włosów, Olga Wolf podejmuje zagadnienie niskiej świadomości dot. termoizolacji głowy. - Największym problemem kobiet jest mała wiedza na temat zabezpieczania włosów i ich termoizolacja. Szczególnie młode dziewczyny, używające prostownicy zapominają o tym, że należy ochronić włosy przed tak wysoką temperaturą oraz nie mają świadomości tego, że temperatury powyżej 200 stopni ścinają białko we włosach i doszczętnie je niszczą. – mówi. Oczywiście problem ten nie ujawnia się natychmiastowo, ale jest to ogromny błąd. Należy stosować kosmetyki zabezpieczające włos przed nienaturalnie wysokimi temperaturami.

 Sprawdźcie naszą galerię, aby znaleźć moc inspiracji! ->>