Pokrojenie tortu weselnego to pierwsze wspólne zadanie świeżo upieczonej pary młodej. Nic dziwnego, że ten symboliczny deser powinien nie tylko wspaniale smakować - ale również wyglądać! Wybierając tort weselny, warto wziąć pod uwagę także stylistykę i oprawę wesela, możliwość dowozu (koniecznie w samochodzie z chłodnią!) oraz... pogodę. W upalne wakacyjne dni, ciężkie kremowe torty z mnóstwem wyciskanych różyczek mogą nie zdać egzaminu. Lepiej więc postawić na coś lżejszego. 

Jaki tort weselny wybrać?

W tym sezonie ślubnym jedną z najmodniejszych propozycji cukierniczych jest naked cake. Swą angielską nazwę "nagi tort" zawdzięcza wykończeniu - w przeciwieństwie do tradycyjnych tortów, nie jest obłożony z wierzchu masą cukrową ani kremem, a ten ostatni jest wykorzystywany tylko do przełożenia kolejnych warstw biszkoptu. Dzięki temu naked cake jest znacznie lżejszy niż klasyczne torty ślubne. "Odsłonięte" brzegi tortu nie są jednak całkiem nagie - zazwyczaj są efektownie przybrane świeżymi owocami. 

Tort weselny w stylu boho

Amatorom takiej naturalnej dekoracji, do gustu przypadną też torty przypominające kosz pełen owoców - borówek, malin, truskawek, jeżyn - i innych sezonowych przysmaków. Ten wyjątkowy efekt uzyskuje się obkładając brzegi ciasta plastyczną czekoladą, która tworzy wokół każdej warstwy obręcz przypominającą koszyk. Zamiast świeżych owoców, torty weselne coraz częściej są ozdabiane świeżymi kwiatami. Florystyczne dekoracje z żywych roślin to jeden z najważniejszych cukierniczych trendów w tym sezonie ślubnym. Minimalistyczne, białe torty są idealnym tłem dla hortensji, róż, piwonii i innych letnich kwiatów - oraz zielonych liści i gałązek. 

Torty weselne jak dzieła sztuki

Wśród ślubnych trendów nie brakuje też propozycji dla tych, którzy nie przepadają za klimatem boho. Do wesel w stylu glamour zdecydowanie bardziej będą pasować torty z efektownymi kremowymi falbanami lub metalicznymi akcentami. Dużą popularnością cieszą się też ciasta typu drip cake - z efektownie spływającą polewą w kontrastującym kolorze - albo torty, które wyglądają jak wykończone szpachlą. Romantyczkom do gustu przypadną ręcznie malowane i bogato zdobione ciasta, które wyglądają jak małe dzieła sztuki. 

Najmodniejsze torty ślubne - zobacz wszystkie propozycje! >>>