Dobranie perfum, które będą idealnie współgrały z naszą skórą, może być nie lada wyzwaniem. Bardzo ważne, aby dobrać najbardziej odpowiadającą nam nutę zapachową. To właśnie po niej możemy dojść, jaki zapach będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Przygotowałyśmy dla Was zestawienie najpiękniejszych perfum podzielonych na główne nuty zapachowe.

Najpiękniejsze zapachy na Dzień Kobiet: Pudrowe

Zapachy pudrowe są bardzo subtelne dzięki czemu cieszą się dużą popularnością. Tworzą one harmonię pomiędzy kobiecością i elegancją, która utrzymuje się na naszych ubraniach nawet przez kilka dni. Zapachy pudrowe charakteryzują się delikatnością i słodyczą, pachną trochę jak świeżo przypudrowana skóra. Bardzo często zapachy pudrowe łączy się z nutami lawendy, fiołków, róż i wanilii. Zapach ten charakteryzuje długotrwałość.

Najpiękniejsze zapachy na Dzień Kobiet: Drzewne

Aromat perfum drzewnych głównie przypomina zapach świeżo ciętego, suchego drewna oraz żywicy. Bardzo często dodaje się do nich olejki cydru, drzewa sandałowego i różanego. Perfumy o nucie drzewnej są ciepłe, głębokie, o bogatym i trwałym aromacie. 

Najpiękniejsze zapachy na Dzień Kobiet: Cytrusowe

Zapachy cytrynowe są popularne ze względu lekkość i świeżość, najlepiej komponują się latem gdy skóra jest lekko muśnięta słońcem. Zapachy cytrusowe są oparte na tonach pomarańczy, cytryny, bergamotki, kwiatu pomarańczy i neroli. Już w czasach Napoleona Bonaparte były używane w postaci lekkich wód kolońskich.

Najpiękniejsze zapachy na Dzień Kobiet: Orientalne

Perfumy o nucie orientalnej charakteryzują się połączeniem ciepłych, drzewnych zapachów z nutami kwiatowymi oraz z pikantnymi przyprawami. Wśród składników możemy znaleźć drewno oud, cynamon, wanilię, pieprz, drzewo sandałowe, mirrę czy kadzidło.

Najpiękniejsze zapachy na Dzień Kobiet: Kwiatowe

Perfumy o kwiatowej nucie charakteryzują się dużą różnorodnością. Ile kwiatów tyle zapachów, dlatego też ta grupa jest najbardziej różnorodna i najszersza. Nuty zapachowe bardzo często łączy się z innymi grupami, aby pogłębić ich zapach.

Sprawdź też:

Zobacz również: