Wiosną szczególnego znaczenia nabiera skuteczna depilacja ciała. Chcemy cieszyć się gładką skórą jak najdłużej. Usilnie walczymy też z wrastającymi włoskami. Jak? Brzydkie krostki na nogach są efektem zbyt szybko narastającego naskórka. Wyjściem okazuje się regularny peeling, który możesz wykonać specjalnym preparatem lub szczotką ryżową. Zanim jednak przejdziesz do tego etapu, weź ciepłą kąpiel i w zaciszu domowym wykonaj depilację.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Jego największą wadą jest jednak bolesność. Najłatwiej będzie, jeśli użyjesz wosku w plastrach. Należy przykleić je zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a następnie delikatnie docisnąć. Ostatnim etapem jest energiczne zerwanie plastra w kierunku przeciwnym. Po zabiegu na skórze mogą pozostać ślady wosku. Usuniesz je wacikiem nasączonym oliwką dla dzieci.

Depilacja depilatorem

Jedną z najtańszych, a jednocześnie bardzo skutecznych metod jest depilacja depilatorem. Koszt ponosisz tylko raz - podczas zakupu urządzenia. Sam zabieg wbrew zapewnieniom producentów depilatorów nie jest bezbolesny. Byłoby to niemożliwe biorąc pod uwagę fakt, że końcówka urządzenia chwyta i wyrywa całe włoski. Zaletą tej metody jest niepowodowanie uczuleń.

Golenie

Golenie nie jest najbardziej trwałym sposobem na gładkie nogi, ale za to zupełnie bezbolesnym. Oprócz maszynki warto zakupić żel lub piankę do golenia. Nie tylko ułatwia zabieg, zmniejsza ryzyko zacięcia się nożykiem, ale również pielęgnuje skórę i pozostawia ją miękką.

Bezbolesna depilacja chemiczna

Jeśli jesteś szczególnie wrażliwa na ból, sięgnij po bezbolesne metody usuwania owłosienia. Należy do nich golenie oraz depilacja chemiczna. Do wyboru masz specjalne kremy, pianki oraz żele. Ich działanie opiera się na rozpuszczeniu keratyny włosa. Nogi będą idealnie gładkie, ponieważ nie ma szans na pominięcie jakiegokolwiek włoska. Plusem jest równiez to, że odrastające