Tereny, na których znajduje się Foksal, przez lata należały do najznamienitszych rodzin. W XVIII wieku trafiły w ręce Franciszka Kabryta – bankiera, który postanowił stworzyć tu ogród rozrywki dla arystokracji i warszawskich elit. Ogród był iluminowany, a pięknym światłom i fajerwerkom towarzyszyła muzyka w wykonaniu orkiestry. Miejsce to było wówczas jednym z najpopularniejszych w Warszawie. To również stąd 10 maja 1789 roku Jean-Pierre Blanchard wystartował w dziewiczy na ziemiach polskich lot balonem.

Ulica zaczęła się zmieniać i stawać prawdziwą ulicą w XIX wieku, kiedy ogród wykupiła rodzina Przeździeckich. Zaczęły powstawać pierwsze budynki. Tak powstała ulica Foksal.  

Posesję pod numerem 19 wykupił Ksawery Branicki i szybko wybudował tam siedzibę Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Budynek cieszył się sławą nie tylko wśród sportowców, również turyści tłumnie odwiedzali to miejsce, podziwiając „Alegorię Wisły” – rzeźbę Hipolita Malczewskiego, zdobiącą gmach.

To właśnie pod numerem 19 historia zatoczy koło. Znowu na ulicę Foksal zawitają elity. Skąd ta pewność? Otóż …

…już 13-14 marca, na Foksal 19, swoje podwoje otworzy najmodniejszy klub stolicy – FHouse. I jak przystało na historię budynku, będzie to miejsce niezwykłe!

Grand Opening

Wielkie otwarcie FHouse to będzie wydarzenie, którego Warszawa długo nie zapomni. 12 marca drzwi do wielkiej rozrywki otworzą największe gwiazdy muzyki, kina i oczywiście mody, a już 13 i 14 marca pierwsi goście mogą podziwiać odnowione wnętrza i bawić się przy dźwiękach muzyki wielkich światowych artystów.

Ekscentryczny milioner – Gianluca Vacchi, oficjalny głos Fashion TV- Ania J i celebrytka, żona jednego z największych światowych DJów - Cathy Guetta – to tylko niektóre muzyczne gwiazdy tego wieczoru. Nie zabraknie też pokazów tanecznych, mody, dobrego jedzenia i zabawy do białego rana.

3-dniowe otwarcie FHouse śmiało można nazwać festiwalem muzyki elektronicznej. Na scenie zobaczyć będzie można:

13.03 – piątek
Gianluca Vacchi
Tyron Dixon
Roberto Sevillano
Viktor Olle
Ania J (vocal)
Lunnas
Jaco
Ellys Leon (vocal)
Koala

14.03 – sobota  
Cathy Guetta pres Cathylicious
Neevald
Ellys Leon (vocal)
Biskup
Roberto Sevillano
Jaco
Punchline

FHouse, należące do rodziny Fashion TV, to miejsce, gdzie spotka się moda, muzyka, taniec i jedzenie w niezwykłej oprawie. Wśród wielu klubów ten będzie wyróżniał się pod każdym względem.
Jednym z nich z pewnością będzie wystrój. Klub mieści się na czterech piętrach zabytkowej kamienicy. Na każdym piętrze goście mogę spodziewać się różnych doznań, ale na każdym można będzie poczuć smak luksusu. Zapewnią to projekty wnętrz, wykonane przez Marco Belotto.
Marco od ponad 20 lat tworzy ponadczasowe wnętrza, w których ludzie sukcesu mieszkają, pracują i odpoczywają. Tym razem wziął na tapetę” FHouse.
„Każdy projekt musi być technicznie doskonały. Jeśli jednak nie jest przeprowadzane z serca i bez najwyższej dbałości o szczegóły, nie można go uznać za kompletne. Dlatego czuję się odpowiedzialny za projekt nie tylko na etapie projektowania, ale przez cały czas jego realizacji. Muszę się upewnić, że obraz, który stworzyłem, został przetłumaczony na rzeczywistość zgodnie z zamierzeniami, aby mieć pewność, że powstała przestrzeń będzie szczęśliwym miejscem”. – mówi Marco. W szczęśliwej scenerii będzie można rozkoszować się smakiem, spokojem albo szaloną zabawą. Każdy może wybrać to, co lubi.

Na parterze, w restauracji, można będzie spróbować niezwykłych dań, często inspirowanych najnowszymi kolekcjami wielkich projektantów. Niezwykłości daniom doda sposób ich podania. Każdy będzie mógł zamówić tematyczny talerz – mięsny, wegetariański, rybny albo z owocami morza i wszyscy goście będą mogli spróbować jego smakołyków. Tak, foodsharing znają już w restauracjach w największych światowych metropoliach, teraz możecie zobaczyć, jak to działa w Warszawie. Tutaj też można odpocząć przy chilloutowej muzyce i obejrzeć relacje na żywo z największych pokazów mody. Mało? Zaprosimy zatem naszych gości na Dinner Show. Obiad w niezwykłej oprawie i w towarzystwie najlepszych tancerek smakuje jeszcze lepiej.
Po obiedzie sjesta? Nie ma problemu. Na pierwszym piętrze można będzie delektować się wykwintnymi alkoholami i zapalić kubańskie cygaro. A przy okazji poznać najnowsze trendy w modzie haute couture i wybrać modną biżuterię i perfumy.
A po odpoczynku – pora na zabawę. Na drugim piętrze, w wielkiej sali balowej, w każdą środę, piątek i sobotę, do tańca porwą gwiazdy światowych klubowych scen. A co zrobić z pozostałymi dniami? Najlepiej przyjść na pokaz nowych kolekcji topowych projektantów, nie tylko polskich lub na wystawę.
Czwarte piętro jest nieco tajemnicze. To Michel Adam’s Super VIP & Business Lounge. Dyskretna obsługa, spokojna muzyka i obsługa concierge zapewnią idealne warunki do biznesowego spotkania albo wieczornego relaksu w gronie najbliższych przyjaciół.