Dlaczego tipi?

Każdy z nas potrzebuje swojego bezpiecznego miejsca. Takiego, w którym może odpocząć i odciąć się od świata zewnętrznego. Dziecko też potrzebuje takiej przestrzeni. Namiot tipi spełni więcej ról niż tylko bezpieczny azyl. Tipi jest nie tylko świetnym miejscem zabaw ale także magiczną kryjówką, w której twoje dziecko może spędzać czas . Każdy rodzic wie, że maluchy uwielbiają skrytki i zabawę w chowanego. Co sprawia, że namiot tipi staje się idealnym gadżetem dla twojej pociechy. Nie zapominajmy o tym, jak ładnym elementem dekoracyjnym jest taki namiot. Różne wersje kolorystycznie można dopasować do wystroju wnętrza, w którym tipi będzie stał. Jest on bardziej oryginalny od zwykłego namiotu i będzie pasował do każdego wnętrza.

Czy warto? - zalety namiotu tipi

Namiot tipi wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Pobudza wyobraźnię i wprowadza w świat fantazji. Wraz z przekroczeniem jego progu dziecko może stać się mieszkańcem indiańskiej wioski, a zaraz potem przenieść się do domku na drzewie lub do podwodnego statku. Tego typu zabawa idealnie sprawdzi się nie tylko dla samego dziecka. Warto dołączyć do niego i przenieść się do świata wyobraźni razem z nim. U najmłodszych dzieci sprawdzi się zabawa w chowanego i „akuku”.

Zabawa w tipi izoluje dziecko od świata zewnętrznego, przez co skupienie się przyjdzie mu z większą łatwością. Dodatkowo malucha bawiącego się w takim namiocie łatwiej upilnować. Mamy mniejszą powierzchnię do doglądania i obserwowania.

Latem możemy wynieść tipi na powietrze, gdzie stworzy ochronę przed słońcem, a zimą namiot trzymany w domu będzie kryjówką dla dziecka i ciekawym elementem wystroju wnętrza.

Co o tipi mówią psycholodzy?

Namioty tipi pobudzają kreatywność i wyobraźnię dzieci co pomaga przy ich rozwoju. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a w takim tipi maluch może bawić się w życie, ćwicząc różne wymyślone scenariusze. Jest to bezpieczna przestrzeń w której dziecko może stymulować prawdziwe życie, może wypróbowywać różne role i postawy, dzięki czemu jest w stanie samodzielnie rozwiązać problemy z którymi się boryka. Zabawa to dziecięcy sposób na rozwiązywanie życiowych pytań i zagadek.