1. Narożnik prawy czy lewy? Jak to sprawdzić?
  2. Narożnik L-kształtny czy U-kształtny?
  3. Wymiary narożnika - co jest ważne?
  4. Narożnik z funkcją spania
  5. Dopasuj wielkość narożnika
  6. Narożnik do salonu - styl
  7. Materiał na narożnik

Jak odróżnić narożnik lewy od prawego?

Podstawową kwestią, którą musisz rozważyć przy zakupie narożnika jest zorientowanie się, czy najlepszy będzie dla ciebie narożnik prawy, czy może lepiej dopasujesz do swojego salonu narożnik lewy. Czasami może być trudno rozpoznać, który narożnik jest tym lewym, a który prawym. Jest na to jednak bardzo prosta metoda, dzięki czemu nawet jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś narożnika, szybko zorientujesz się, z jakim masz do czynienia. Stań przed narożnikiem. Jeśli twoja lewa ręka będzie przy krótszym boku, masz do czynienia z narożnikiem lewym. Jeśli natomiast jest odwrotnie i na krótszy bok wskazuje twoja prawa ręka, masz do czynienia z narożnikiem prawym. Możesz też zorientować się w tym inaczej - narożnik lewy ma kształt litery L, podczas gdy prawy jest jego lustrzanym odbiciem. To z kolei sprawia, że zaczyna przypominać trochę literę P. L jak narożnik lewy i P jak narożnik prawy - bardzo łatwo jest to zapamiętać, bo to bardzo intuicyjny podział.

Wymiary narożnika: L-kształtny czy U-kształtny?

Wymiary narożników są najróżniejsze - do wyboru masz najczęściej narożnik L-kształtny lub U-kształtny. Czym się od siebie różnią? Jaki narożnik do salonu będzie ci pasował? Wszystko zależy od twojego salonu - w małym salonie dużo lepiej sprawdzi się narożnik L-kształtny, podczas gdy w tym większym doskonale będzie prezentował się ten U-kształtny. Wymiary narożników do salonu dopasuj przede wszystkim do wielkości twojego salonu - to pomoże ci sprawić, że salon będzie prezentował się jak najlepiej.

Na jakie wymiary narożnika zwrócić uwagę?

Nie jest łatwo kupić ten jeden, idealny i wymarzony narożnik. Wymiary to kolejna rzecz, na którą należy w takiej sytuacji zwrócić szczególną uwagę. To własnie one robią ogromną różnicę i decydują o tym, czy narożnik będzie wygodny w użytkowaniu, czy będzie wręcz przeciwnie. Dlatego zwróć uwagę na to, jakiej wysokości i szerokości są oparcie i siedzisko. Weź pod uwagę także wysokość narożnika - jeśli jesteś osobą bardzo wysoką, wybierz ten wyższy, by nie musieć siedzieć w niewygodnej i nienaturalnej pozycji z podkulonymi nogami. Zwróć też uwagę na wymiary samego mebla i wymiaru pomieszczenia, w którym będzie stał narożnik. Jeśli salon jest mały, zbyt duży narożnik może się nie zmieścić lub zagracić pomieszczenie. Zbyt mały może nie pełnić za to swojej funkcji tak, jak sobie to zaplanowałeś.

Funkcja spania w narożnikach do salonu

Jeśli zamierzasz użytkować narożnik tak, jak zwykłe łóżko, musisz się zastanowić, jaki narożnik do codziennego spania będzie najlepszy. Te kwestię można nieco pominąć, gdy na narożniku będą spać rzadko i okazjonalnie goście, jednak w sytuacji, w której ktoś będzie na nich spać codziennie - przede wszystkim musi być wygodny i na tyle szeroki, by mogły na nim spać nawet dwie osoby. Wygodne narożniki do salonu z funkcją spania są w stanie znacząco podnieść komfort snu.

Jak dopasować wielkość narożnika do wielkości salonu

Dopasowanie wielkości narożnika do wielkości salonu nie jest już takie trudne. Wystarczy, że zorientujesz się, jak duży jest twój salon i zastanowisz, jaką funkcję będzie pełnił tam narożnik. Może być meblem centralnym całego pomieszczenia, wtedy może być nieco większy. Narożnik na środku salonu to też bardzo modne i nowoczesne rozwiązanie, ale świetnie nadaje się zwłaszcza do dużych salonów.

Narożniki do salonu - w jakim stylu?

Urządzeniu każdego pomieszczenia towarzyszy jakiś zamysł i pomysł na to, jak dane wnętrze ma wyglądać. Narożnik jest w stanie ci pomóc w tym zadaniu, jednak musisz go dobrać odpowiednio. To mebel duży i rzucający się w oczy, dlatego może on nadać charakteru całemu wnętrzu. Znaczenie ma też materiał na narożnik, bo to on decyduje o odbiorze całego narożnika i o tym, jak narożnik się prezentuje.

Materiał obiciowy narożnika

Jaki materiał na narożnik będzie najlepszy? To w dużej mierze zależy od ciebie i twoich potrzeb. Do wyboru masz narożniki z obiciem tapicerskim lub ekoskórą. Te pierwsze sprawiają, że narożnik wygląda na bardziej klasyczny i tradycyjny. Eko skóra natomiast sprawia, że narożnik wygląda na nowocześniejszy, jest też łatwiejszy w czyszczeniu.