Naturalne afrodyzjaki: jak działają?

Naturalne afrodyzjaki to produkty spożywcze, które od stuleci uznawane są za pobudzacze płodności i popędu seksualnego. Ich sekret tkwi w odpowiednim składzie i zawartości minerałów i witamin, które sprzyjają lepszemu ukrwieniu naszego ciała oraz pozytywnie wpływają na ośrodek przyjemności w mózgu. Dzięki temu w sypialni łatwiej nam osiągnąć pełną przyjemność oraz rozkosz z partnerem.

Naturalne afrodyzjaki: właściwości 

Najlepsze stymulatory libido są bardzo dobrze dostępne w sklepach, prawdopodobnie wiele z nich każda z nas ma je także w kuchni. To między innymi popularne kakao naturalne, banany, bazylia, lubczyk, seler, wanilia, kawa, czy wino.
Czerwone wino - ten niskoprocentowy alkohol przede wszystkim nas odpręży, dzięki czemu łatwiej będzie nam osiągnąć zadowalające podniecenie. Trzeba jednak z nim bardzo uważać. Przesadzenie z winem podczas kolacji skutkować będzie sennością i prawdopodobnie zdenerwowaniem. Dodatkowo czerwone wino nie może zostać zastąpione innym alkoholem - mocniejsze trunki mogą powodować problemy z osiągnięciem popędu seksualnego.

 1. Kakao - możesz przygotować w swojej ulubionej postaci, jako napój lub wykorzystać w deserze prawdziwą czekoladę. Ziarna kakaowca od wieków uznawane są za silne afrodyzjaki, ponieważ posiadają teobrominę. Substancja ta ma działanie bardzo podobne do kofeiny. Zjedzone kakao wpływa na wzrost produkcji dopaminy i hormonu szczęścia. 
   
 2. Czosnek, bazylia, lubczyk - trio przypraw, które również pozytywnie zadziała na nasze libido. Idealną kolacją będzie taka, składająca się z zupy na przystawkę doprawionej lubczykiem oraz spaghetti z wykorzystaniem czosnku i bazylii. Takie dania z wykorzystaniem afrodyzjaków podane z lampką czerwonego wina mogą naprawdę zrobić różnice, gdy spotkanie przeniesie się do sypialni. 
   
 3. Orzechy - zwłaszcza odmiana brazylijska oraz migdały, które niesamowicie wpływają na płodność i męską potencję. Bardzo wysoka zawartość potasu i cynku w wymienionych orzechach doskonale wpłyną na życie seksualne. Dodatkowo magnez w nich zawarty wpłynie na lepszą pracę mięśni. Można je dorzucić do przygotowywanego deseru i podać na kolacji we dwoje.
   
 4. Owoce morza - najmniej popularny produkt kulinarny na naszych stołach ze wszystkich w naszym zestawieniu. Szkoda, bo silne działanie ostryg i ich wpływ na libido jest niemalże osławione. Zawierają one fenyloalaninę, która wywołuje dobry nastrój oraz chęć na amory. W owocach morza, tak samo, jak w orzechach, znajdziemy też dużo selenu i cynku.
   
 5. Banan - ten popularny w naszych kuchniach owoc, jest naprawdę niezłym afrodyzjakiem. W swoim składzie ma bufoteninę, która poprawia nastrój i wpływa pozytywnie na nasze ochocze decyzje w łóżku. W połączeniu z wanilią, która bogata jest w pobudzające fitoferomony, banan może naprawdę zdziałać cuda po deserze!

Afrodyzjaki to naturalne, łatwodostępne produkty, które w odpowiednim czasie i miejscu mogą pomóc nam zwiększyć swoje libido. Zachęcamy więc do eksperymentów w kuchni oraz zadowolenia z efektów po kolacji!