Niebezpieczna dżungla pełna skorpionów, pająków, węży i kanibali, z drugiej strony jedna z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Papua Nowa Gwinea to kraina wielu kontrastów, z niesamowitą historią oraz niespotykaną nigdzie indziej florą i fauną. Nela, swoja przygodę na tej tajemniczej wyspie rozpoczyna od podróży przez papuaską dżunglę. Razem z przewodnikiem wyposażeni w maczetę oraz duże ilości wody przemierzają las w poszukiwaniu charakterystycznych dla tego regionu gatunków zwierząt. Rajskie ptaki, których płomiennie czerwone ogony od wielu setek lat zachwycały Europejczyków, lub kangury nadrzewne – niezwykle zwinne ssaki, mieszkające w koronach drzew. Razem z Nelą poznajemy też najniebezpieczniejszego ptaka na świecie – kazuara, a z pomocą kamery termowizyjnej próbujemy odnaleźć nowe gatunki zwierząt.

W dalszej części książki nurkujemy razem z Nelą w morzu Bismarcka. Tam z bliska przyglądamy się jednej z najpiękniejszych raf koralowych na Ziemi. To jeden z ostatnich nieodkrytych „podwodnych skarbów” na świcie, pełen życia i kolorów - dom dla ponad 900 gatunków ryb! Między rafą Nela odnajduje wraki statków, a nawet japońskich samolotów zatopionych nad oceanem podczas II wojny światowej.

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po różnych kontynentach nagrywając i opisując swoje przygody. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego śladem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia. Zdobyła nagrodę Bestsellera Empiku: za rok 2015 (za książkę Nela itajemnice świata; jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie) i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany) oraz za rok 2017 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za książkę Nela i Skarby Karaibów). Decyzją Ministerstwa Edukacji z 2016 jej książka pt. Nela na kole podbiegunowym w 2017 została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej. Książki Neli Małej Reporterki to bogata kopalnia wiedzy – uczą, rozwijają wyobraźnię i pokazują, jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do ich realizacji. Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska ukazało się dziewięć książek Neli:  „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata”, „Nela na tropie przygód”, „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i Tajemnice oceanów”, oraz „Nela i polarne zwierzęta”. Wszystkie książki Neli cieszą się niesamowitą popularnością. Na jej spotkania autorskie przychodzi rekordowa ilość osób, w 2017 roku frekwencja sięgała nieraz ponad dziesięć tysięcy czytelników.

Książka "Nela na wyspie rajskich ptaków" jest dostępna w salonach oraz w sklepie internetowym Empik >>>