Lodówka do zadań specjalnych

Współczesne lodówki mają rozdzielne komory chłodzenia dla produktów „pierwszej potrzeby” oraz tych, które wymagają niższej temperatury. Dzięki podwójnym drzwiom można przechowywać produkty w zupełnie inny sposób. Kiedy wyjeżdżamy na dłużej możemy przełączyć lodówkę na tryb wakacyjny, dzięki czemu urządzenie zużyje mniej energii. W niektórych modelach o niedomkniętych drzwiach informuje alarm, ale są też lodówki, które zamykają się same.

Jeszcze przydatniejszy może okazać się duży dotykowy ekran LCD umieszczony na drzwiczkach. Może on wyświetlać zawartość lodówki bez jej otwierania, ale jego najważniejszą funkcją są liczniki terminów ważności produktów, które wcześniej wprowadzamy do pamięci! To świetny sposób na oszczędność i koniec z marnowaniem żywności.

Niektóre lodówki w niedługiej przyszłości będą potrafiły przeanalizować zawartość i na tej podstawie stworzyć menu z potrawami, które można przygotować. Podpowiedzą też, ile kalorii będzie miał taki posiłek. To nie wszystko, Inteligentna lodówka, po zaakceptowaniu menu, przekaże odpowiedni sygnał do piekarnika, by ten zaczął się nagrzewać – jeśli przepis zakłada konieczność obróbki termicznej. Lodówka poinformuje też domownika, że zapasy danej żywności właśnie się kończą i należy je uzupełnić.

Pierz skutecznie nawet w niskiej temperaturze

Nowoczesne pralki potrafią już bardzo dużo. EcoBubble™ to innowacyjny pomysł na usprawnienie prania automatycznego. System ten wykorzystuje aktywne bąbelki, które powstają w wyniku połączenia powietrza, wody i detergentów. Dzięki bąbelkom proszek lepiej się rozpuszcza i działa na zanieczyszczenia tkanin już od pierwszych chwil prania. Bardzo istotną zaletą pralek z systemem EcoBubble™ jest możliwość prania w niskich temperaturach. Skuteczne pranie jest możliwe nawet w zimnej wodzie. Dzięki temu oszczędza energię i chroniąc delikatne tkaniny.

Co jeszcze wyróżnia pralki Samsung? Skutecznie wypłukują z tkanin resztki detergentu, alergeny i związki powodujące podrażnienia. To sprawia, że są przyjazne dla wrażliwej skóry dzieci i alergików. Pralki Samsung jako jedyne na rynku posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Ale prawdziwym hitem jest rozwiązanie AddWash wprowadzone przez Samsunga. Są to małe, dodatkowe drzwiczki, przez które można dokładać ubrania w trakcie pracy pralki! W ten sposób możesz też dodać pranie tylko na czas płukania lub wirowania. Pomyśl, jaka to oszczędność: ukryta na dnie kosza skarpetka nie będzie musiała czekać na kolejną rundę prania! 
Pralki Samsung posiadają też opcję dodatkowej aktywnej piany, która pozwoli usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Sprzęt zużywa mniej prądu i wody, dostępne są opcje szybkiego, wydajnego a zarazem dokładnego prania, które ma zająć max 60 minut. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest także połączenie pralki z siecią. Dzięki aplikacji możesz nie tylko zaprogramować na odpowiednią godzinę, ale także uruchomić pralkę zdalnie! A w razie awarii system czujników sam sprawdzi, co i gdzie jest nie tak.

Pralki Samsung jako jedyne na rynku posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Odkurzacz zrobi to za Ciebie

Każdej z nas przydałby się odkurzacz, który sam jeździ po mieszkaniu i sprząta. Wyposażony jest on w kamery i czujki, dzięki którym sam dobiera optymalną drogę sprzątania. Sam skanuje powierzchnię mieszkania i planuje najoptymalniejszą ścieżkę sprzątania. Pozwala mu to oszczędzać energię, ale i tak, jeśli poziom naładowania baterii spadnie, robot sam pojedzie do stacji dokującej po czym wróci do pracy dokładnie tam, gdzie ostatnio skończył. Po zakończeniu sprzątania wraca w miejsce, z którego wyruszył.

Zapomnij o starej kuchence gazowej

Teraz są urządzenia, które praktycznie gotują same! Ogromnym ułatwieniem są automatyczne programy, dzięki którym można przygotować ulubione dania. Piekarnik sam dobiera optymalne parametry, wyświetlając informacje o odpowiednim poziomie prowadnicy, konieczności obrócenia potrawy, podlaniu wodą oraz czasie, jaki pozostał do końca pieczenia. Z listy wybieramy odpowiedni program, na przykład ryba, kurczak, mrożonki. Piekarnik sam określa czas pieczenia czy optymalnej temperatury. Również cotygodniowe szorowanie piekarnika to już przeszłość. Konstruktorzy włączyli do nowych urządzeń funkcje samoczyszczenia gorącą parą.
Nowoczesna płyta grzewcza sama też wykrywa miejsce położenia garnka i dopasowuje obszar grzewczy. Przy przesunięciu garnka nagrzane miejsce przesunie się wraz z garnkiem. Dodatkowo można zaprogramować najczęściej gotowane artykuły, np. makaron i płyta sama przeprowadzi cały proces gotowania.

Wszystkie te rozwiązania sprawią, że będziemy mieć więcej czasu dla siebie i rodziny, a chyba o to nam najbardziej chodzi, prawda?

Advertisement