Takie zabezpieczenie jest ważne nie tylko dla nas samych, ale również dla naszych najbliższych. Sprawdźmy zatem dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie oraz jak dużo wyniesie składka. To ostatnie możemy sprawdzić jeszcze przed zakupem, np. na https://rankomat.pl/ile-kosztuje-polisa-na-zycie i poznać szczegóły.

Polisa na życie – ochrona dla naszych bliskich

W swojej podstawowej funkcji ubezpieczenie na życie ma zapewnić wsparcie finansowe dla naszych bliskich na wypadek naszej, niespodziewanej śmierci. Dlaczego jest to tak ważne?

Nie mamy pewności co do tego, czy będziemy żyć 40, 50 czy 90 lat. Każdemu z nas może przytrafić się śmiertelny wypadek samochodowy czy poważna choroba, której nie uda się wyleczyć. Z tego powodu warto myśleć o swoich bliskich – dzieciach, współmałżonku. Zastanówmy się w jakiej sytuacji znajdą się nasi bliscy, gdyby nagle nas zabrakło. Ważne jest to, czy spłacamy kredyt, jakimi środkami na życie wówczas mogą dysponować, czy utrzymają dotychczasowy poziom życia?

Decydując się na polisę na życie, możemy zabezpieczyć ich finansowo. Samodzielnie określamy wysokość sumy ubezpieczenia, możemy więc wybrać zarówno ochronę na 100 000 zł, jak i nawet na 1 000 000 zł. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasza nagła śmierć nie spowoduje problemów finansowych, które znacznie pogorszą jakość życia np. naszych dzieci.

Zabezpieczenie finansowe w razie wypadku

Warto również zabezpieczyć finansowo domowy budżet na różne nieoczekiwane okoliczności, jak długi pobyt w szpitalu, poważne zachorowanie, rehabilitacja czy uraz ciała. Taka ochrona jest możliwa poprzez odpowiednie rozszerzenie ochrony. W tym celu musimy zakupić odpowiednie umowy dodatkowe, które zwiększą zakres ochrony podstawowej.

Decydując się na ochronę np. na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego możemy otrzymać nie tylko pomoc finansową, ale również bogaty pakiet assistance, który zapewni nam m.in.:

  • transport medyczny,
  • dowóz leków,
  • pomoc domową po okresie hospitalizacji,
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji,
  • dodatkowe konsultacje u specjalisty,
  • pomoc psychologa.

Rozszerzenie ochrony powinno być dopasowane do naszych potrzeb, wieku, kondycji. Inne ryzyko poważnego zachorowania dotyczy osób, które dbają o zbilansowaną dietę, inne które stosują różne używki, podobnie jak inne ryzyko zachorowania dotyczy osób po 20-stce, jak i zupełnie inne osób po 50-tce. Zastanówmy się zatem nad tym – czego dokładnie powinna dotyczyć nasza ochrona dodatkowa oraz w jaki jeszcze sposób oprócz świadczenia, może nam pomóc.

Zobacz również:

Ubezpieczenie na życie – najlepiej przez porównanie ofert

Zakup ubezpieczenia na życie nie może być zbyt pochopny. Nie decydujmy się na zakup polisy, którą polecił nam znajomy w pracy, ani na najtańszą lub najciekawszą ofertę, jaką znajdziemy w internecie.

Przede wszystkim poświęćmy chwilę na to, by zapoznać się z różnymi ofertami, dzięki temu dowiemy się jakie rozwiązania są dostępne, na jakie kwoty możemy się ubezpieczyć oraz przekonamy się – jak duży wybór posiadamy. Wielu z nas często nie zdaje sobie sprawę z tego, jak bogaty jest rynek ubezpieczeniowy w zakresie polis na życie.

Oczywiście, spore trudności może spowodować próba obliczenia wysokości składki w oparciu o wysokość sumy ubezpieczenia. Pomóc powinien nam w tym kalkulator ubezpieczeniowy, np. https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator, dzięki któremu dowiemy się, ile będzie nas kosztować oferta o wybranej sumie ubezpieczenia, która najbardziej nas interesuje.

Warto również sprawdzić aktualne rankingi ubezpieczeniowe, dzięki czemu poznamy również te oferty, do których nie udało nam się dotrzeć.