Niemowlę na plaży a opalanie

Niemowlęta mają delikatną skórę, która łatwo ulega poparzeniu. Pół godziny przed wyjściem na plażę posmaruj dziecko kremem z filtrem SPF 30 lub SPF 50. Przy najmniejszych brzdącach sięgaj po kosmetyki z filtrami mineralnymi, które znajdziesz w aptece. Aplikację powtarzaj co dwie godziny albo po każdej kąpieli. Wychodząc z domu nie zapomnij też o zabraniu czapeczki! Przydatny może okazać się namiot plażowy o kształcie półkola. Jest przewiewny, a jednocześnie chroni przed promieniami słońca. Niezależnie od tych zabiegów pamiętaj, że niemowlę na plaży może przebywać jedynie rano do 11:00 i po południu po 16:00.

Co zamiast wózka?

Jeśli kiedykolwiek próbowałyście przejść z wózkiem po plaży, wiecie, że jest to karkołomne zadanie! Nawet dmuchane, duże kółka zapadają się w piasku. Rada? Zabierz ze sobą nosidełko lub chustę, w której bezpiecznie będziesz nosić dziecko na plaży. Chcesz kąpać się z maluchem w basenie? Sięgnij po szybkoschnące chusty dla niemowląt!

Niestety wózek jest niezastąpiony, gdy chcesz przetransportować niemowlę na plażę. Włożysz do niego nie tylko dziecko, ale również niezbędne akcesoria. W tej roli lepiej sprawdzi się parasolka niż duży wózek. Wybierz taką, która rozkłada się do pozycji leżącej.

Niemowlę na plaży
Shutterstock

Jak zapobiec wychłodzeniu podczas kąpieli?

Nawet w dość ciepłej wodzie niemowlę szybko marznie. Dlatego powinno być w ciągłym ruchu. Na kilka dni przed planowanymi kąpielami możesz też przyzwyczajać dziecko do chłodniejszej wody. wystarczy, że codziennie będziesz obniżać temperaturę kąpieli o 1ºC . Wybierając się na urlop warto zaopatrzyć się w neopranową piankę, która zapobiega wychłodzeniu organizmu. Nie zapomnij również o jednorazowych pieluszkach do kąpieli.

Małe co nieco

Niemowlę na plaży najłatwiej jest karmić piersią. Podczas upałów należy przystawiać dziecko do piersi jak najczęściej i na krótko. Niemowlęta karmione butelką wymagają zabrania na plażę jedzenia. Nieocenione będzie opakowanie termiczne utrzymujące temperaturę wody. Przydadzą się pojemniczki, w których weźmiesz odmierzoną ilość mleka modyfikowanego.

Czym zająć niemowlę na plaży?

Kilka godzin spędzonych na plaży to czas, który można fantastycznie wykorzystać na zabawę. W końcu jesteście w wielkiej piaskownicy, którą stwarza ogromne pole do popisu dla siedzącego niemowlęcia. Na babki jest jeszcze za wcześnie, ale przesypywanie pisaku będzie genialną zabawą. Wiaderko i foremki mogą służyć do przelewania wody lub wlewania jej do wcześniej wykopanych dołków. Poszukajcie kolorowych kamieni i muszelek o różnych kształtach. Maluch z pewnością będzie nimi zafascynowany.