Piwo zawdzięcza swoje właściwości drożdżom, białku, cukrom i składnikom mineralnym. Jak się okazuje może być wykorzystane na 15 różnych sposobów! Do czego wykorzystać piwo? Sprawdźcie!

Piwo do pielęgnacji włosów

Piwo to doskonałe lekarstwo na matowe i pozbawione blasku włosy. Aby poprawić ich kondycję wystarczy przepłukać włosy piwem po umyciu szamponem. Trunek najlepiej zadziała na suchych, matowych i przetłuszczających się włosach.

Piwo jako dodatek do potraw

Piwo od dawien dawna służy jako dodatek do potraw. Doskonale smakuje w towarzystwie mięs, zup i sosów. W kuchni staropolskiej piwo dodawano do bigosu, dziś najczęściej dodaje się je do marynowania mięsa.

Piwo jako nawóz

Piwo może być doskonałym nawozem dla roślin! Pamiętaj, aby podlewać je wygazowanym piwem. Domowa piwna odżywka zwalczy grzyby i szkodniki oraz przyspieszy wzrost roślin.

Zobacz również:

Piwo oczyszcza i poleruje drewniane meble

Pocierając drewniane meble szmatką zwilżoną w piwie możemy pozbyć się tłustych plam, a także możemy je wypolerować. Pocieramy zawsze w kierunku przebiegu słojów i od razu wycieramy do sucha, by następnie pokryć mebel woskiem, olejem lub innym preparatem. W ten sposób odświeżymy powierzchnię mebli i nadamy im blasku.

Uwaga! Ciemne meble mogą się odbarwiać. 

Piwo do biżuterii

Złota i srebrna biżuteria przetarta szmatką zwilżoną w piwie będzie lśnić jak nowa! Jeżeli biżuteria jest wyjątkowo brudna, zafunduj jej 12 godzinną piwną kąpiel.

Uwaga! Piwo nie nadaje się do czyszczenia biżuterii z kamieniami – może je odbarwiać.

Piwo do kąpieli

Po długim, stresującym dniu zrób sobie piwne spa. Polega ono na piwnej kąpieli, która odstresuje, odpręży i poprawi wygląd skóry.

Piwo usuwa rdzę

Jeżeli musisz odkręcić zardzewiałą śrubkę lub szukasz sposobu na odrdzewienie jakiegoś przedmiotu – sięgnij po piwo! Wystarczy polać zardzewiałą powierzchnię i poczekać kilka minut.

Piwo odświeża kolor ubrań

Masz w szafie spodnie, bluzkę lub sweter, który stracił intensywny kolor? Możesz takim ubraniom zrobić kąpiel z dodatkiem piwa! Przygotuj piwo, letnią, przegotowaną wodę i ubrania. Na kilka godzin zalej je mieszanką, a następnie upierz jak zazwyczaj.

Piwo usuwa kamienie nerkowe

Piwo ma właściwości moczopędne. Płucze pęcherz i nerki, a to może pozytywnie wpłynąć na organizm, jeżeli cierpisz na infekcję pęcherza lub kamienie nerkowe. Pamiętaj, aby nie łączyć alkoholu z lekarstwami.

Piwo czyści srebrne sztućce i naczynia

Zaśniedziałe sztućce i naczynia wystarczy zanurzyć na kilka godzin w pojemniku z piwem, opłukać czystą wodą i wytrzeć, aby na nowo stały się błyszczące.

Piwo jako pułapka na osy

Jeżeli latem walczysz z osami, przygotuj na nie pułapkę z piwa. Będziesz do tego potrzebować przeciętej 1/3 wysokości butelki. Szyjkę butelki włóż do dolnej części. Zaklej szczeliny. Wlej do butelki piwo i przygotuj na zewnątrz wraz z nadejściem wiosny.

Piwne remedium na zmęczone stopy

Jeżeli cały dzień byłaś na nogach, przez co stopy są zmęczone i spuchnięte, zrób im piwną kąpiel! Wymieszaj piwo z letnią wodą i przez 20 minut w tak przygotowanym roztworze mocz stopy. Od razu staną się gładkie, miękkie i odprężone.

Piwo zadba o trawnik

Szukasz sposobu, który pomoże Ci poprawić wygląd trawy? Do konewki z wodą dolej piwo! Robiąc to systematycznie możesz spodziewać się zdrowej, mocnej i gęstej trawy.

Piwo zwalczy ślimaki

Jeżeli pomimo wielu prób nie możesz pozbyć się ślimaków, przygotuj pułapkę z piwa.

Do miski lub wiaderka wlej piwo. Znajdź listwę lub niewielką deseczkę i oprzyj ją o brzeg naczynia, aby stworzyć pomost dla szkodników. Ślimaki, zbawione zapachem piwa, wejdą po desce do miski, jednak nie będą mogły się z niej wydostać.  

Piwo nabłyszczy liście

Rozcieńcz piwo z wodą i tak przygotowaną mieszanką poleruj i odkurzaj liście roślin domowych (monstera, dracena, daktylowiec). Już po pierwszym użyciu będą wyglądały imponująco, a z biegiem czasu staną się zdrowsze i mocniejsze.

Sprawdź też: