Pomysł na zaręczyny

Kiedyś było prościej: rodzice dziewczyny zapraszali przyszłego zięcia do siebie. Mama przygotowywała obiad dla całej rodziny. Niedoszły narzeczony kupował kwiaty zarówno dla wybranki, jak i dla jej matki. Ojciec otrzymywał w prezencie dobry alkohol. Wydaje Wam się, że ten pomysł na zaręczyny jest zbyt prosty i przewidywalny? W końcu każdy wie, jak skończy się spotkanie. No może oprócz chłopaka, którego czeka na pewno niesamowity stres. Niemniej takie zaręczyny mają w sobie pewien urok, a dla niektórych rodziców są zwyczajnie oczywiste.

Jednak nasza świadomość na temat tego, jak powinny wyglądać zaręczyny coraz bardziej się zmienia i często niewiele ma wspólnego z wyżej opisanym wzorcem. Choć element niepewności pozostaje... Coraz częściej jednak chłopakowi zależy na tym, by oczarować wybrankę wyjątkowym pomysłem na zaręczyny.

Świąteczne zaręczyny

Myśląc o pomyśle na zaręczyny warto pamiętać, że nie każda kobieta lubi być zaskakiwana w sposób ekstremalny. Nie każda też ma ochotę na publiczne proszenie o rękę. Jakiś kompromis? Okazją do niego może być zbliżające się Boże Narodzenie. Co powiecie na świąteczne zaręczyny?

Sposobów spytania o rękę może być wiele. Spróbuj ją zaskoczyć! Kup kilka różnych wielkości pudeł na prezenty. Włóż po kolei jedno w drugie, a w najmniejszym umieść... pierścionek. W czasie rozpakowywania możesz uklęknąć przed swoją dziewczyną lub po prostu umieścić w środku karteczkę z pytaniem: wyjdziesz za mnie?

Pomysł na zaręczyny
Pinterest (Invitation In A Bottle. com, BuzzFeed, sweetbohemianlife. com, instagram. com, plus.google. com, Francesco Mugnai)

Nietypowe pomysły na zaręczyny

Powiedźmy to sobie szczerze: zaręczyny zawsze są wzruszające! Niemniej niektórzy z was na pewno chcą by zapadły w pamięć na bardzo długo. Stąd pomysły na nietypowe zaręczyny. Zanim jednak zdecydujesz się na którykolwiek z nich, pomyśl, co spodoba się twojej dziewczynie. Jeśli nie lubi tłumów i publicznego wyrażania uczyć, zabierz ją na romantyczny spacer. Na drodze lub plaży ułóż wielki napis z muszli, kamieni lub pięknych kwiatów: "Czy wyjdziesz za mnie?". Wbrew pozorom, by zrealizować ten pomysł na zaręczyny wcale nie musisz wykupić egzotycznej wycieczki. Kolacja przy świecach i ułożone w ten sposób płatki kwiatów w domu też będą zaskakujące i miłe jednocześnie.

Lubisz naprawdę ekstremalne wyzwania? I twoja dziewczyna także? Spytaj ją o rękę podczas lotu balonem, nurkowania na rafie koralowej albo... poprzez reklamę wykupioną w jej ulubionej gazecie! Zadbaj jedynie o to, by być obok, gdy po raz pierwszy otworzy właśnie zakupiony egzemplarz. A może nakręcisz specjalnie dla niej film i poprosisz o puszczenie go przed seansem, na który ona wybiera się do kina? Co powiesz na taki pomysł na zaręczyny?