Do wzięcia udziału w Metamorfozach Claudii namówiła ją córka, która wysłała zgłoszenie i tym samym zapisała mamę na casting. Po burzliwym i długim rozwodzie z mężem Bożena Michalska, 45-letnia mama dwójki nastoletnich dzieci, chciała zacząć wszystko od nowa. Jak przyznała, od dłuższego czasu brakowało jej jednak wiary w siebie oraz w to, że w jej życiu może nastąpić zmiana na lepsze. Niezadowolona ze swojego wyglądu Bożena rzadko się uśmiechała, a pomimo aktywnego dokształcania się, podczas rozmów o pracę miała wrażenie, że jest na straconej pozycji. Postanowiła poddać się metamorfozie i odzyskać utraconą pewność siebie.

metamorfoza-claudii
Bożena Michalska przed i po metamorfozie. Zdjęcia:  B. Kozłowski

Odmłodzona twarz

Na pierwszy ogień poszło poprawienie owalu twarzy. Lekko cofnięta broda zaburzała proporcje, dlatego dr Bystrzanowska z kliniki High-Med zaczęła od jej delikatnego powiększenia. Kolejnym krokiem było ujędrnienie ust i lekkie uniesienie kącików, a następnie wzmocnienie skóry pod oczami za pomocą specjalnych nici, co pomogło spłycić zmarszczki. W kolejnym etapie poprawiliśmy jędrność skóry za pomocą zabiegów i kosmetyków ze składnikami przeciwstarzeniowymi, takimi jak kwas ferulowy i witamina C.

zabiegi-estetyczne
Zdjęcia:  B. Kozłowski

Odzyskany uśmiech

Największym kompleksem Bożeny były zęby. „Gdy się śmiałam, zawsze zakrywałam usta ręką, czułam się skrępowana” – wyznała podczas castingu. – „Nie miałam jednak możliwości, żeby to zmienić”. Przywrócenie pięknego uśmiechu wymagało kilku etapów, uwzględniających zaawansowaną diagnostykę, usunięcie nieestetycznych zębów i uzupełnienia braków w uzębieniu na dole – a na końcu wykonanie licówek. Efekt jest oszałamiający!

metamorfozy-uśmiech
Zabiegi zostały przeprowadzone w klinice Śmigiel w Katowicach. / Zdjęcia:  B. Kozłowski
metamorfozy-claudii-po
Zdjęcia:  B. Kozłowski

Nowa fryzura

Przed zgłoszeniem do programu, Bożena farbowała włosy samodzielnie – z różnym skutkiem. Na castingu miały wypłowiały kasztanowy odcień, poprzetykany siwymi pasmami. Zniszczone końcówki i niezbyt trafnie dopasowana długość wymagały zdecydowanej zmiany. Zaproponowaliśmy znacznie krótszą fryzurę w kształcie modnego boba, wygładzenie pasm za pomocą zabiegu keratynowego i – co najważniejsze – nowy kolor: orzechowy brąz podkręcony jaśniejszymi refleksami.

metamorfozy-claudii-farbowanie
Za metamorfozę fryzury odpowiada Anna Radomyska - stylistka fryzur marki Chantal. / Zdjęcia:  B. Kozłowski
metamorfozy-claudii-fryzura
Zdjęcia:  B. Kozłowski

Odpowiedni make-up

Makijaż permanentny pozwolił poprawić rysunek ust i brwi, dzięki czemu twarz Bożeny odzyskała wyrazistość. Bożena praktycznie się nie maluje, więc na co dzień zaproponowaliśmy jej bardzo naturalny, rozświetlający make-up. Makijażystka postawiła na podkreślenie oka: dolne i górne powieki są pociągnięte czarną konturówką, na powieki zostały nałożone cienie w kolorze brązu i beżu. Charakteru dodają mocno wytuszowane rzęsy i podkreślone specjalnym żelem brwi. Twarz została wymodelowana za pomocą nałożonego bronzera i różu, a wewnętrzne kąciki oczu i kości policzkowe zostały zaznaczone rozświetlaczem.

metamorfoza-claudii-makijaż
Makijaż wykonała Helena Zwolińska - Wiltos, makijażystka Bell. / Zdjęcia:  B. Kozłowski

Modny look

Bożena może się pochwalić nienaganną figurą, którą idealnie podkreślają kobiece fasony sukienek, jak również klasyczne spódnice do kolan i spodnie z wysokim stanem. Do jasnej karnacji naszej bohaterki pasują wyraziste kolory: limonkowy, kobaltowy lub koralowy - i taką właśnie paletę zaproponował jej nasz stylista, Grzegorz Bloch. Jak oceniacie tę metamorfozę?

metamorfoza-bożeny
Ubrania, które nosi Bożena pochodzą w wiosennej kolekcji QUIOSQUE. / Zdjęcia:  B. Kozłowski
metamorfozy-claudii-2016
Za stylizacje Bożeny odpowiada stylista Grzegorz Bloch. /Zdjęcia:  B. Kozłowski