To także projekt stworzony przez twórcze kobiety – Patrycję Toczyńską i Carolinę Adamczak. W niecodziennej sesji zdjęciowej udział wzięły m.in. Lidia Popiel, Beata Sadowska, Edyta Herbuś, Ania Rusowicz i Katarzyna Bonda.

W obiektywie Patrycji Toczyńskiej znalazły się m.in. artystki, aktorki, pisarki, wokalistki i dziennikarki. Choć wykonują różne zawody i oddają się rozmaitym pasjom, łączy je szczerość i autentyczność. Te rzadkie dziś cechy przejawiają się nie tylko w braku makijażu i retuszu. To rodzaj odwagi, by żyć i tworzyć po swojemu, nie czekając na potwierdzenie z zewnątrz. „Stawiamy na postać – jej charakter, indywidualność – nie opakowanie, powierzchowność” – mówi Carolina Adamczak, jedna z inicjatorek projektu.

Do akcji zaproszono 20 kobiet, których autentyczność inspiruje. Do bycia sobą i życia w zgodzie z własną pasją. Jednak to, że ich siła bierze się z wewnątrz, nie znaczy, że sukces przyszedł im łatwo. „To dość wyboista droga, dlatego z premedytacją tak często dziś omijana na skróty” – zauważają organizatorki. Zaproszone do udziału w sesji kobiety wiedzą jednak, że poczucie spójności i wierności własnym ideałom jest warte wielu wyrzeczeń.

Wernisaż wystawy #lessismore odbędzie się w Zamku Topacz w Dzień Kobiet o godzinie 19:00. W Sali Kolumnowej goście spotkają się z bohaterkami fotografii, m.in. Edytą Herbuś, Heleną Norowicz i Beatą Sadowską. Spotkanie poprowadzi Iwona Kowalczyk - założycielka i główna kuratorka Wawa Design Festival. O wyjątkową oprawę muzyczną zadba Marzena Ugorna, półfinalistka III edycji The Voice of Poland i jedna z bohaterek wystawy.

Zdjęcia wyeksponowane zostaną w przestrzeni Art SPA – miejscu, gdzie spotykają się relaks i sztuka. Podobnie jak w przypadku obrazów i grafik, które na co dzień zdobią ściany SPA, wystawa #lessismore. Naturalnie piękne kobiety inspiruje do poszukiwań prawdziwego piękna. Tego, które wynika z poczucia własnej wartości, a nie sztucznych dodatków. 

Wystawa gościć będzie w Zamku Topacz do 8 kwietnia.

Zobacz zdjęcia z wystawy ->>

Zobacz również: