Demakijaż

To pierwszy krok naszego wieczornego rytuału i zarazem jedna z podstaw właściwej pielęgnacji skóry. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom usuniesz nie tylko makijaż, ale także zanieczyszczenia. Dobierz kosmetyki odpowiednie do rodzaju cery.

Oczyszczenie i złuszczenie

Dokładne oczyszczanie i usunięcie zrogowaciałego naskórka jest bardzo ważne dla każdej cery, niezależnie od jej rodzaju. Wybierz maskę oczyszczającą lub peeling dostosowany do twojej skóry. Dla delikatnej i wrażliwej najlepszy będzie enzymatyczny, dla tłustej i mieszanej może być drobnoziarnisty.

Masaż

Oczyszczanie z ujędrniającym masażem twarzy zapewni FOREO Luna 3. Ta szczoteczka podpowiada w jaki sposób wykonać go dla najlepszego i najbardziej skutecznego efektu.

Nawodnienie

Odpowiednie nawilżenie to szklanka wody przed snem, najlepiej ze szklanego dzbanka Dafi. Jest to wygodne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala nam w każdej chwili cieszyć się smaczną i zdrowa wodą.

Odżywienie i nawilżenie

Z upływem czasu skórze skłonnej do wysuszania może brakować składników odżywczych, istotnych do zachowania jej zdrowego wyglądu. Stosuj bogate kremy na noc oraz odżywcze serum.

Oczy, szyja, dekolt

O tych miejscach czasem zapominamy, a to wielki błąd, bo to właśnie tam skóra jest najcieńsza i najdelikatniejsza i w tych miejscach najszybciej wiotczeje i się starzeje. Codziennie wieczorem delikatnie wmasowuj krem w okolicach oczu, najlepiej okrężnym ruchem. W szyję wmasowuj krem od dołu w górę, również masując skórę.