Non touring make-up

Non touring make-up zapowiada się na następcę konturowania à la Kim Kardashian, które wymaga użycia ciężkich podkładów lub wręcz korektorów. Efekt zachwyca na zdjęciach, natomiast w praktyce nie ma mowy o naturalności makijażu. Taki make-up absolutnie nie nadaje się na lato. Zamiast niego chętnie wybierzemy coś lekkiego, co podkreśli urodę nie obciążając cery. Taki właśnie jest non touring!

Gigi Hadid i Kendall Jenner, Jennifer Lopez i Zendaya Coleman - każda z nich wyrzuciła z kosmetyczki podkłady, bronzery i pudry. Czym je zastąpiły?

Non touring
Pinterest

Non touring w trzech krokach

Wykonanie tego typu konturowania jest banalnie proste i zapewne wiele z Was nieświadomie stosowało je podczas letnich miesięcy. Ta "lżejsza wersja strobingu" opiera się na wydobyciu naturalnego blasku cery. Wystarczy, że do wykonania non touringu użyjecie trzech kosmetyków:

  • bazy pod podkład dostosowanej do potrzeb cery. Nie wybieraj jednak bazy matującej.
  • kremu BB lub CC. Różnica pomiędzy tymi dwoma kosmetykami opiera się na stopniu krycia. Krem BB ma przede wszystkim pielęgnować, a pigmenty są jedynie dodatkiem. Krem CC został stworzony dla kobiet z problemami z cerą, które oprócz składników odżywczych potrzebują mocniejszego krycia.
  • pudru rozświetlającego z małymi drobinkami, które nie będą w widoczny sposób świecić się na twarzy.
Non touring
Pinterest

Jak wykonać non touring make-up?

Zacznij od nałożenia bazy pod podkład. Na co dzień warto sięgać po produkty nie zawierające silikonów - stosowane często mogą negatywnie wpłynąć na kondycję cery. Pamiętaj też, że największym błędem podczas stosowania bazy jest używanie jej w nadmiarze. Nałóż odrobinę kosmetyku i rozcieraj go do momentu, aż przestanie być wyczuwalny pod palcami.

Następnym krokiem jest zastosowanie kremu BB lub CC. Te lekkie kosmetyki często nie radzą sobie z większymi problemami cery. Nie oznacza to jednak, że musisz sięgnąć po kryjący fluid. Lepiej zastąpić go korektorem. Wypryski zatuszuj produktem o gęstej konsystencji, ale już pod oczami zastosuj korektor rozświetlający.

Ostatnim etapem makijażu non touring jest muśnięcie skóry pudrem rozświetlającym. W tym wypadku sprawdzi się zasada "mniej znaczy więcej". Rozświetlacz w sztucznym świetle, w którym najczęściej się malujemy, jest praktycznie niewidoczny. Zaczynasz go widzieć, gdy wyjdziesz na słońce. Pamiętaj o tym i jedynie omieć pędzlem miejsca, w których naturalnie pada światło.

Jak Wam się podoba pomysł takiego makijażu na lato?