Nowa kolekcja IKEA już w sklepach!

Od października w sklepach IKEA pojawiła się nowa kolekcja YPPERLIG - efekt długo wyczekiwanej współpracy z duńskim studiem projektowym HAY. Prowadzona przez małżeński duet firma znana jest z minimalistycznych form o wysokiej funkcjonalności, utrzymanych w klasycznej skandynawskiej estetyce. I tak jest również w przypadku kolekcji YPPERLIG. Składają się na nią pomysłowe produkty codziennego użytku, które łączy stonowana kolorystyka, linearne wzornictwo oraz materiały najwyższej jakości. Ich różnorodność, kolory i zastosowane techniki produkcyjne sprawiają, że YPPERLIG jest kolekcją artykułów dostosowanych do współczesnych potrzeb oraz pragnień. To pochwała prostoty w najlepszym wydaniu, przedmioty wyróżniające się ponadczasową jakością, które pięknieją z czasem.

Co znajdziemy w nowej kolekcji IKEA?

Kolekcja obejmuje szeroki wybór produktów, od sof i stolików kawowych, po drobne akcesoria, takie jak nowa wersja kultowej, niebieskiej torby IKEA. Odzwierciedlająca skandynawskie wartości oraz tożsamość została połączona z najnowszymi technikami produkcji. Wśród przedmiotów kolekcji YPPERLIG znajdziemy również rozkładaną sofę, która dzięki odpowiedniej konstrukcji zapewnia komfort i stabilność. Zaprojektowane w nowoczesnej odsłonie stoły w jesionowej okleinie sprawdzą się w pokoju dziennym. Blat stolika wyprodukowano w technice „board-on-frame”, a w połączeniu z metalową ramą i drewnianymi nogami tworzy wyjątkowo solidny oraz wytrzymały mebel. Ulubieńcem projektantów zaś stało się „monoblokowe krzesło”. Jego proces produkcji polegał na wypełnieniu formy w kształcie fotela pojedynczym wtryskiem płynnego tworzywa sztucznego. W wyniku współpracy powstały dwa modele – krzesło do jadalni i krzesło wypoczynkowe. Uzupełnieniem YPPERLIG są również dodatki – lustra, lampa czy tekstylia, a wśród nich poszewki i pledy. Dzięki nim każde domowe wnętrze zyska niepowtarzalny charakter.

Zobacz wszystkie produkty z nowej kolekcji IKEA YPPERLIG >>>

Kultowa torba IKEA w nowej odsłonie

W kolekcji YPPERLIG pojawia się też kultowa, niebieska torba zakupowa FRAKTA - tym razem jednak w zupełnie nowej odsłonie. - To jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów IKEA, choć niedoceniany jako projekt designerski. Zachowaliśmy jej wymiary, ale zmieniliśmy wzór i kolorystykę. To hołd dla produktu, który zyskał status ikony – mówi Mette Hay. 

Wszystkie produkty z nowej kolekcji YPPERLIG (z wyjątkiem 2-osobowej sofy o nr 803.465.97 dostępnej w lutym 2018 r.) dostępne są w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku października br. 

--

Zobacz też: Katalog IKEA 2018 - co znajdziecie w środku? >>>