Wybór masz naprawdę ogromny – na topie są zarówno minimalistyczne szafki na wysoki połysk, jak i klasyczne drewniane, ale nie brakuje też białych, stylizowanych na stare frontów, przypominających dawny babciny kredens. Zobacz nasze propozycje, na pewno wśród nich znajdziesz coś dla siebie.

1. Elegancka asceza

Kuchnia w bieli ciągle stoi wysoko w rankingu najmodniejszych wnętrz. Ta ma nowoczesny, ascetyczny charakter, który podkreślają proste formy szafek, połyskliwe fronty, szklane drzwiczki. Eleganckiego wystroju dopełnia szklany żyrandol w stylu glamour. Wygodnym rozwiązaniem jest stół stanowiący przedłużenie kuchennej wyspy.

minimalistyczna-kuchnia
Zdjęcie: Max Kuchnie

2. Stylowe retro

Kuchnia dla miłośników angielskiego stylu. Nie jest zbyt mocno zdobiona, a jej szlachetny wygląd podkreślają naturalne przetarcia na meblach i blatach. Mimo klimatu vintage ma tak uniwersalny charakter, że będzie pasować nie tylko do mieszkania w stylu retro, ale też urządzonego w bardziej nowoczesny sposób.

kuchnia-retro
Zdjęcie: Arino.pl

3. Nowojorski szyk

Nowoczesna kuchnia ze stylowymi detalami. Mur z cegieł nad szafkami, a w części jadalnianej ściana pomalowana tablicową farbą dodają całemu wnętrzu świeżości. Obie strefy – roboczą i tę, w której jada się posiłki, łączy biała podłoga z desek.

kuchnia-nowoczesna
Zdjęcie: Black Red White

4. Kuchnia na wysoki połysk

Lśniące fronty szafek, mocno wypolerowane kamienne blaty, połyskujące kafle na podłodze – kuchnia przypomina bardziej kosmiczne laboratorium niż miejsce przygotowywania posiłków. Nic dziwnego, że taki wystrój jest na topie – błyszczące powierzchnie odbijają światło jak lustro i rozjaśniają wnętrze. Pomieszczenie wygląda lekko, wydaje się też większe. Efekt potęguje oświetlenie rozmieszczone nad blatem roboczym.

kuchnia-wysoki-połysk
Zdjęcie: STUDIO AK / MAXKUCHNIE.PL

5. Ściana - magazyn

Proste białe meble to idealne rozwiązanie do wnętrza o małej powierzchni. Aby dobrze zagospodarować całość, tu jedną ze ścian zabudowano szafkami i dzięki temu powstała spora część magazynowa. Pozwoliło to zrezygnować z mebli wiszących. Zamiast nich główną ścianę wyłożono pastelowymi kafelkami – dodało to kuchni przestrzeni i pięknie ją ożywiło.

kuchenna-zabudowa
WWW.MIKOLAJSKASTUDIO.PL / WIZUALIZACJA: MARIUSZ MAZUR

6. Sztuka kamuflażu

Kuchnia otwarta - ale jednocześnie oddzielona od strony pokoju wysokim murkiem.  Część roboczą z brązowymi szafkami umieszczono w pomalowanej na ciemny kolor wnęce, dzięki czemu jest mało widoczna z pokoju. Aneks kuchenny rozjaśniają białe blaty świetnie kontrastujące z czekoladowym odcieniem mebli.

kuchenna-wyspa
Zdjęcie: Black Red White