Maski na noc

Azjatki wierzą, że skóra ma największą zdolność do regeneracji pomiędzy 23:00 a 2:00 w nocy. Ich spostrzeżenia potwierdzają kosmetolodzy, którzy alarmują, że krótki i płytki sen nie pozwala na właściwą odnowę naskórka. Po oczyszczeniu cery i nałożeniu kremu warto wspomóc procesy naprawcze odpowiednią maską na noc. Kosmetyki te pomagają uzupełnić niedobory wynikające ze źle zbilansowanej diety oraz oddziaływania stresu. Podczas snu do komórek skóry dostarczane są mikroelementy i witaminy niezbędne do jej odbudowy. Proces ten wspomaga lepsze niż za dnia ukrwienie naskórka.

„W nocy nasza skóra odpoczywa, relaksuje się i regeneruje po całym dniu. W tym czasie ma miejsce odżywianie komórek, w którym dostarczane są m.in. mikroelementy oraz witaminy niezbędne do odbudowy i regeneracji. Poprawia się ukrwienie skóry, a fibroblasty produkują więcej kolagenu. Zwiększa się również przepuszczalność skóry, dzięki czemu wchłania ona większą ilość substancji. Zawarte w kremach na noc składniki działają więc o wiele bardziej aktywnie,co sprawia, że efekty są trwalsze, a skóra dłużej zachowuje młodość.” mówi dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier.

Nowy trend w pielęgnacji został zainspirowany azjatyckimi maskami sleeping pack, które stanowią ostatni element wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się wiele masek na noc. Sprawdziłyśmy działanie trzech z nich.

L'biotica, Dermomask Night Active Złote Nici

Cera sucha wymaga szczególnej troski. Brak wystarczającej ilości gruczołów łojowych odpowiedzialnych za produkowanie naturalnej warstwy lipidowej sprawia, że bywa podatna na podrażnienia. Maseczki L'biotica z serii Dermomask Night Active Złote Nici wykorzystują cykl nocnej odnowy komórkowej. Zwielokrotniony podział komórek skóry rozpoczyna się pomiędzy 22:00 a 1:00 w nocy. Zastosowanie maseczki w tym czasie będzie najbardziej efektywne. Po wchłonięciu kosmetyku należy pozostawić go na cała noc, a rano zmyć letnią wodą.

L'oreal Paris, Olejkowy rytuał Nutri Gold

Olejkowy rytuał Nutri Gold od L'oreal Paris można stosować jako krem lub jako maskę. W drugim wypadku należy nałożyć dość grubą warstwę kosmetyku i pozostawić do wchłonięcia na noc. Odżywi i ukoi zmęczoną skórę. Produkt ma dość ciężką konsystencję i doskonale sprawdza się podczas regeneracji zmęczonej i przesuszonej skóry. Gdy cera powróci do dobrej kondycji warto na chwilę odstawić kosmetyk. Stosowany zbyt często potrafi zatkać pory. Użyty 1-2 razy w tygodniu będzie wykazywał fantastyczne działanie.

Garnier, Miracle Cream Noc

Miracle Cream od Garnier ma regeneracyjną moc maski w formule kremu. Zatrzymuje składniki aktywne w skórze pobudzając ich działanie. Lekka konsystencja sprawia, że maska może być stosowana codziennie. Natychmiast się wchłania nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Już po tygodniu stosowania kosmetyku skóra staje się bardziej promienna i wyraźnie gładsza.