MATERIAŁ PARTNERA

Oczywiście nie zamierzamy proponować Wam oglądania transmisji zabaw sylwestrowych w którymś z polskich miast. PlayStation zaproponowało w tym roku nowy sposób na imprezowanie w gronie znajomych lub rodziny i nie chodzi po prostu o jakąś nową grę. Twórcy konsoli doszli do wniosku, że nie każdy jest zapalonym graczem zaznajomionym ze sterowaniem za pomocą kontrolera, ale prawie każdy z nas posiada smartfon lub tablet. Wpadli więc na pomysł, że stworzą na PlayStation 4 gry, sterowane za pomocą właśnie tych urządzeń i zaproszą do zabawy osoby, które na co dzień nie grają. PlayLink, bo tak nazywa się ta technologia, pozwala na zabawę wielu osobom jednocześnie, dzięki czemu sprawdza się na imprezach czy spotkaniach w rodzinnym gronie.

Absolutnym hitem jest nowoczesna wersja karaoke czyli gra „SingStar Celebration”. Na start oferuje 30 znanych przebojów muzyki rozrywkowej, takich jak „Hello” Adele czy „Dancing Queen” Abby, a kolejne piosenki pobrać można ze specjalnego sklepu, który zawiera setki propozycji wykonawców najróżniejszych gatunków muzycznych. Śpiewać może aż 8 osób, a gra sama oceni, czy robią to czysto i odpowiednio przyzna punkty. Zamiast klasycznych mikrofonów, gracze używają swoich smartfonów, które rejestrują ich głos i przesyłają go do konsoli. „SingStar Celebration” zawiera całą gamę pełnych zabawy trybów imprezowych, dzięki którym śpiewanie szybko nam się nie znudzi.

Jeśli ktoś bardzo się wzbrania przed popisami wokalnymi, może spróbować swoich sił w nowoczesnej wersji interaktywnego teleturnieju. W „Wiedza to Potęga” może brać udział aż 6 osób, których zadaniem jest jak najszybsze i poprawne odpowiadanie na pytania z różnych dziedzin wiedzy. Od tych z literatury po najbardziej popularne filmy na YouTube - każdy ma szansę się wykazać. Co więcej, rywalizację urozmaicają specjalne zagrywki, dzięki którym gracze mogą utrudniać sobie nawzajem zadanie. Ekran naszego telefonu może np.  zostać „zachlapany farbą” lub „zamarznąć” co skutecznie wydłuży czas udzielenia odpowiedzi. Cała zabawa jest na bieżąco komentowana przez zabawnego prowadzącego, któremu głosu użyczył Jarosław Boberek.

Podczas spotkań z bliskimi znajomymi lub rodziną najlepiej sprawdzi się „To jesteś Ty” - nowoczesna wersja gry planszowej, która pozwoli przekonać się, jak dobrze się nawzajem znacie. Przed rozpoczęciem rywalizacji, trzeba zrobić selfie aby przenieść naszą postać do cyfrowego świata, a sama rozgrywka polega wykonywaniu różnych zadań jak rysowanie czy odpowiadanie na pytania sprawdzające wiedzę na temat swojego „przeciwnika”. Tu również bawić się może 6 osób naraz.

Ostatnia propozycja z serii gier PlayLink skierowana jest do dojrzalszego odbiorcy (nie powinny w nią grać osoby poniżej 16 roku życia). Ukryty Plan to policyjny thriller, w którym gracze decydują o przebiegu i rozwoju akcji by rozwiązać kryminalną zagadkę seryjnego mordercy. To kolejna gra, w której brać udział może aż 6 rywalizujących ze sobą lub współpracujących osób.

Wszystkie gry dostępne na PlayLink zapewniają świetną zabawę w gronie znajomych. Ich obsługa jest banalnie prosta, wystarczy mieć konsolę PlayStation 4 podłączoną do domowej sieci Wi-Fi, interesującą nas grę i pobrać odpowiednią, darmową aplikację na telefon lub tablet (dla każdej z gier przygotowano osobną). Twórcy dostępnych do tej pory tytułów zadbali o to, by samo sterowanie na ekranie telefonu lub tabletu było intuicyjne i proste, nawet dla osób, które wcześniej nie grały w żadną grę wideo.