Szczegóły dramatycznego zdarzenia nie są znane, a cała sytuacja nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie Nicole Walker – ciocia rodzeństwa. To wydarzenie pokazuje niezwykłą odwagę chłopca.

9 lipca 6-letni Bridger Walker z Wyoming w Stanach Zjednoczonych bawił się z siostrą poza domem. Nagle rodzeństwo zaatakował pies należący do znajomych rodziny. Chłopczyk chciał uratować siostrę, dlatego zasłonił ją swoim ciałem. To prawdziwy cud, że Bridger przeżył. Pies rozszarpał mu buzię, ale to nie powstrzymało chłopca, aby resztkami sił odciągnąć siostrę od atakującego zwierzęcia. Chłopczyk spędził aż 6 dni w szpitalu, gdzie chirurdzy założyli mu około 90 szwów. Powoli wraca on do zdrowia.

„Pomyślałem, że jeżeli ktoś miałby zginąć, to powinienem być ja" – tak swój czyn opisał po powrocie do domu Bridger.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nikki Walker (@nicolenoelwalker) Lip 12, 2020 o 8:53 PDT

Ciocia rodzeństwa wyjaśnia we wpisie na Instagramie, że jej rodzina nie żywi urazy do właścicieli psa, którzy "są wspaniałymi ludźmi" i wykazali troskę o chłopca. Dodała, że wypadek jeszcze bardziej zbliżył ich ze sobą. Nie ma jednak informacji co wydarzyło się z psem po tym incydencie.

Historia poruszyła internautów na całym świecie. Nicole, opisała całą sytuację i oznaczyła przy tym aktorów wcielających się w role superbohaterów w popularnych filmach, aby „dowiedzieli się o nowym superbohaterze, który dołączył do ich szeregów”. Jej wpis na portalu społecznościowym zgromadził ponad półtora miliona polubień i ta liczba dalej rośnie.

Historia sześciolatka – odpowiedź superbohaterów

Chłopiec nie musiał długo czekać na reakcje swoich ulubionych superbohaterów.

Na post cioci chłopca odpowiedział m.in. Mark Ruffalo znany z roli Hulka w filmie Avengers. Gwiazdor wyraził podziw dla odważnego chłopca. „Prawdziwa odwaga to nie panowanie nad ludźmi, nie walka z ludźmi i nie chodzenie po mieście jak twardy facet. Prawdziwa odwaga to wiedza o tym, co jest właściwe, i robienie tego, nawet jeśli może to w jakiś sposób cię zranić”.

Chris Evans, znany z roli Kapitana Ameryki, nagrał dla chłopca filmik „To wiadomość dla Bridgera. Cześć Bridger, tutaj Kapitan Ameryka. Jak się trzymasz?”. Aktor obiecał, że wyśle chłopcu prawdziwą tarczę Kapitana Ameryki, a także życzył mu szybkiego powrotu do zdrowia. Cały filmik razem z reakcją chłopca możemy obejrzeć na profilu cioci rodzeństwa.

Zobacz również:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

There are no words. We are so, so thankful.

Post udostępniony przez Nikki Walker (@nicolenoelwalker) Lip 15, 2020 o 4:36 PDT

Kilka dni później chłopiec otrzymał wiadomość wideo od Roberta Downeya Jr (Iron Man). „Bridger - jesteś gwiazdą rocka. Słyszałem, że Kap zamierza ci wysłać tarczę. Ja zrobię coś fajniejszego. Zadzwoń do mnie, jak będziesz miał urodziny, dostaniesz ode mnie coś bardzo wyjątkowego”.

Tom Holland, grający Spider-Mana zadzwonił do chłopca. „Chcę tylko powiedzieć, że jesteś niezwykle odważny, koleżko. Jesteśmy z Ciebie naprawdę dumni, a twoja siostra ma niezwykłe szczęście, że jesteś jej bratem. Niedługo będziemy kręcili Spider-Mana 3 i jeśli kiedykolwiek będziesz chciał wpaść na plan i zobaczyć strój Pajączka z bliska, to zapraszam. Będziesz moim gościem”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

When dreams come true.

Post udostępniony przez Nikki Walker (@nicolenoelwalker) Lip 16, 2020 o 12:44 PDT

Historię skomentowała także Anne Hathaway, aktorka znana m.in. z filmu „Diabeł ubiera się u Prady". „Nie jestem Avengerem, ale wiem, jak rozpoznać superbohatera. Mam nadzieję, że jestem chociaż w połowie tak odważna w swoim życiu, jak Ty, Bridger" - napisała gwiazda udostępniając historię chłopca na swoim profilu.

Inni ekranowi superbohaterowie także skomentowali bohaterstwo chłopca. Brie Larson, która gra Kapitan Marvel, bezpośrednio napisała wiadomość do chłopca. Jeremy Renner, który gra Hawkeye'a w Avengers, nazwał Bridgera „pierwszym Avengersem”. „Co za hart ducha i serce” – dodał Renner.

Octavia Spencer, Gordon Ramsey, Kevin Jonas, Robbie Amell i inni również pochwalili Bridgera, podczas gdy U.S. Navy i Wounded Warrior Project (WWP) pochwalili odwagę chłopca.

Czyn chłopca nie umknął uwadze władz bokserskiej federacji WBC, którzy nadali chłopcu tytuł „Honorowego Mistrza” WBC. W uzasadnieniu oprócz określenia "bohater" względem młodziana napisano, że udowodnił swoją odwagę oraz reprezentowanie najbardziej ludzkich wartości.