Spis treści:

  1. Antyperspirant w aerozolu
  2. Mąka ziemniaczana lub zasypka dla dzieci
  3. Baza pod makijaż

Antyperspirant w aerozolu

Podczas letnich spacerów czy porannego biegania sporym wyzwaniem było zachowanie skóry między udami w nienagannej kondycji. Wysokie temperatury i spora wilgotność powietrza sprawia, że skóra łatwiej się poci w miejscu, gdzie jest mało przewiewu. Jeżeli chcesz, aby skóra pozostała sucha i nie obcierała się przy każdym ruchu, zastosuj antyperspirant po porannym prysznicu, zaraz po wysuszeniu ciała.

Zaaplikuj w miejscach, gdzie najczęściej skóra ulega obtarciom i pęcherzom i zabezpiecz ją. Nawilżanie tej partii w postaci kremów i innych lubrykantów tworzących poślizg nie jest dobrym rozwiązaniem - następuje szybkie wchłonięcie i ponowne tarcie.

Mąka ziemniaczana lub zasypka dla dzieci

Tradycyjna mąka ziemniaczana, skrobia kukurydziana czy zasypka dla dzieci działa podobnie jak antyperspirant. To bardzo skuteczne i tanie rozwiązanie w momencie, gdy nie możemy pozwolić sobie na modelujące szorty czy inne rajstopy zasłaniające i okalające partie ud. To rozwiązanie sprawdziło się zwłaszcza podczas upałów, gdy miałyśmy okazję nosić przewiewne sukienki.

Talk czy mąka ziemniaczana skutecznie chroniła wewnętrzną część uda nawet przez 6 godzin podczas spaceru czy innych aktywności fizycznych. Dla lepszego komfortu, warto zaopatrzyć się w niewielki słoiczek, aby móc powtórzyć aplikację mąki czy zasypki w toalecie.

Baza pod makijaż

Baza pod makijaż jest tradycyjnie używana jako zabezpieczenie pełnego makijażu, aby nie spływał ani nie rozwarstwiał się. Zawiera ona silikony oraz składniki ułatwiające dodatkowo mniejszą aplikację podkładu czy innego kremu BB. To niewątpliwa zaleta zwłaszcza wtedy, kiedy musisz wyglądać perfekcyjnie. Nie słyszałaś o jej kolejnym zastosowaniu?

Wybierz tę na bazie naturalnych składników czy silikonów i zaaplikuj na skórę narażoną na obtarcia. Poczekaj, aż wyschnie i sprawdź ręką czy powierzchnia jest gładka i matowa. W ten sposób zabezpieczysz ciało przed nieprzyjemnymi pęcherzami, które bywają bolesne. Jeżeli natomiast do nich już doszło - spróbuj maści nagietkowej, która skutecznie koi i odżywia.