Czy masz wrażenie, że Twoja codzienna pielęgnacja stała się wieloetapowym rytuałem, który nie ma końca? Nie wiadomo kiedy pojawiła się opinia, że zapobieganie zmarszczkom jest zajęciem trudnym i wymaga wielu kosmetyków. W rzeczywistości wystarczy 5 prostych kroków wykonywanych regularnie, aby ochronić skórę przed zmarszczkami. Zobacz, co robić, aby zachować młody wygląd na dłużej! Poznaj sekret młodości.

Sekret młodości - Uzupełniaj niedobory witamin! 

Żyjemy szybko, jemy w biegu, często nie zwracając uwagi na to, co ląduje na naszym talerzu. Możemy popracować nad zmianą trybu życia i diety, a przy tym warto wesprzeć się suplementami. W drodze do jędrnej i pięknej skóry najważniejsza będzie witamina D3, której niedobory w naszej szerokości geograficznej są powszechne. Braki witaminy D3 będą miały wpływ na cały organizm. Badania naukowe potwierdziły, że braki tego związku wiążą się z szybszym starzeniem się skóry. Profilaktycznie należy przyjmować 2000 IU witaminy dziennie, ale jeśli niedobór jest większy, taka ilość może nie wystarczyć. Dlatego przez rozpoczęciem suplementacji dobrze jest zbadać jej poziom w krwi.

Sekret młodości - Stosuj serum z witaminą C 

Witamina C jest doskonałym przeciwutleniaczem - walczy z tlenowymi wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne za szybsze starzenie się naszej skóry. Jednocześnie stymuluje ona fibroblasty do produkcji kolagenu, więc ujędrnia i redukuje zmarszczki. Z tych powodów serum z witaminą C jest jednym z tych kosmetyków, których powinnaś używać każdego dnia, bez wyjątku. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na stężenie witaminy C. Najlepiej zacząć od mniejszego stężenia i sukcesywnie zwiększać jego moc. Drugim, równie ważnym czynnikiem, jest formuła serum. Są sera wodne, dobre dla cer tłustych i mieszanych, a także olejowe, dedykowane skórom dojrzałym, suchym, wiotkim. 

Sekret młodości - Stosuj krem z filtrem przez cały rok 

Codzienne używanie kremu z filtrem, bez względu na porę roku, jest naprawdę ważne. Latem każdy pamięta o tym, że to właśnie krem z filtrem gwarantuje nam ochronę. Zapominamy jednak, że jest ona potrzebna także w pochmurne dni. Jak się okazuje brak ochrony przeciwsłonecznej, nawet gdy spędzamy dzień w pomieszczeniu, może wiązać się z utratą elastyczności skóry, przebarwieniami, przedwczesnymi zmarszczkami, a nawet z chorobami nowotworowymi. O tym, jak zbawienny wpływ na skórę może mieć unikanie nadmiernego słońca i używanie filtrów możemy przekonać się patrząc na mieszkanki Japonii i Korei, które zawsze korzystają z takiego kremu. Są one znane z promiennej i pozbawionej zmarszczek skóry nawet w wieku senioralnym.

Sekret młodości - Ruszaj się!

Masz wrażenie, że młoda skóra ma niewiele wspólnego z ruchem? Jesteś w błędzie! Wysiłek fizyczny to dla niej niezbędny kosmetyk – w dłuższej perspektywie dużo bardziej opłacalny niż inwestowanie w kremy czy sera. Regularne treningi hamują starzenie się skóry, ponieważ stymulują wytwarzanie kolagenu, który pomaga dbać o jej sprężystość i gładkość. Powodują też lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek. Wraz z tlenem i krwią docierają do nich cenne substancje odżywcze, co przedłuża życie komórek skóry. Już 30 minut ćwiczeń, spaceru lub marszu dziennie pozytywnie wpłyną na wygląd Twojej cery. Warto, prawda?

Sekret młodości - Masuj twarz

Codzienne masowanie i rolowanie może mieć zbawienne skutki dla naszej twarzy. Już po pierwszym użyciu zauważyć można, że zmniejszyła się opuchlizna, a skóra jest zdecydowanie bardziej zrelaksowana. W zależności od wybranego narzędzia możemy spodziewać się odrobinę innego efektu. Jedno jest pewne: regularny masaż skóry twarzy pomoże wygładzić zmarszczki, sprawi, że skóra będzie napięta i wypoczęta, a także poprawi się owal twarzy. 

Pamiętaj! Aby zachować młodą skórę, lepiej przestrzegać 5 prostych zasad pielęgnacji – ale robić to sumiennie i konsekwentnie. Efekt będzie znacznie lepszy, niż wyrywkowe testowanie przypadkowych kosmetyków, które każdego dnia pojawiają się na sklepowych półkach. Potraktuj te 5 czynności jako absolutną bazę swojej rutyny anti-aging, a maksymalnie spowolnisz procesy starzenia.

Zobacz również: