Jak odkurzać? – najważniejsze zasady

Dokładne i efektywne odkurzanie to wbrew pozorom sztuka. Mamy kilka zasad jak robić to dobrze:

  • Odkurzanie warto zacząć od otwarcia okna, aby mieć stały dostęp do świeżego powietrza.
  • Sprzątanie zaczynamy od najdalszego kąta pokoju i przesuwamy się w kierunku drzwi. Zaglądamy w każdy kąt oraz pod meble – tam zbiera się najwięcej kurzu. Musimy zadbać o to, aby dotrzeć do każdego miejsca.
  • Odkurzając dywan warto robić to „z włosem” podnosząc dyszę odkurzacza gdy przesuwamy ją „pod włos”.

Odkurzanie to nie wszystko!

Najczęściej po odkurzaniu przychodzi czas na mycie podłogi. Jest to męczące i zajmuje dużo czasu, dlatego warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, który będzie odkurzał i mył podłogi jednocześnie, bez względu na wybraną przez nas powierzchnię. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie odkurzacz bezprzewodowy, ponieważ dotrze nawet do najbardziej ukrytych zakamarków naszego domu. Nasuwa się pytanie jaki odkurzacz będzie odpowiedni nawet do zadań specjalnych. Na szczęście znamy odpowiedź! Odkurzacz bezprzewodowy Philips FC6728/01 spełni wszystkie nasze wymagania.

Dlaczego odkurzacz Philips jest idealnym rozwiązaniem?

Po pierwsze zajmuje niewiele miejsca, nie trzeba go składać i rozkładać. Nie musimy szukać gniazdka, wyciągać kabla czy przypinać nieporęcznej rury. Jest zawsze gotowy do użycia. Ma tryb turbo, który pozwala nam na działanie na maksymalnych obrotach. Philips Speedpro Aqua wyróżnia się na tle innych odkurzaczy, ponieważ ma jeden z najdłuższych czasów pracy na najwyższych obrotach. Trwałe akumulatory litowo-jonowe 21,6 V zapewniają do 50 minut czyszczenia w trybie Eco i 22 minut w trybie Turbo – możemy w tym czasie posprzątać cały dom! Co więcej mamy do dyspozycji kilka nasadek, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać możliwości odkurzacza i wyczyścić dom na błysk.

Zobacz również:

Co potrafi odkurzacz Philips?

Podłoga jest całkowicie czysta, dopiero gdy po odkurzeniu ją umyjemy. Odkurzacz Philips ma unikalną nasadkę Aqua, którą jednocześnie możemy umyć i odkurzyć podłogę. Gdy podłoga jest wyjątkowo zabrudzona, możemy dodać do zbiornika detergent - usuniemy nawet do 99% bakterii! Oznacza to dwa razy mniej pracy i więcej czasu na przyjemności!

Aby mieć pewność, że wszystko co znajduje się na podłodze będzie usunięte, możemy użyć nasadki zasysającej 180⁰. Wystarczy jeden ruch, aby usunąć wszelkiego rodzaju zabrudzenia bez względu na rodzaj czyszczonej podłogi.

Usunięcie wszystkich drobinek kurzu, okruchów czy włosów nie jest prostym zadaniem. Niezwykłym udogodnieniem będzie nasadka z podświetleniem LED. Oświetlające diody ujawnią ukryty kurz i brud oraz pomogą nam oczyścić każdą powierzchnię o każdej porze dnia i nocy.

Odkurzacz, który sprawi, że w domu mogę wszystko? Model od Philipsa będzie strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Ponieważ został stworzony do zadań specjalnych - możemy używać go nawet do czyszczenia sufitów. Mając duży, 0.4 litrowy pojemnik na kurz, możemy nieprzerwanie sprzątnąć cały dom. 

Wystarczy jedno urządzenie, które będzie naszą tajną bronią w walce z kurzem i innymi zabrudzeniami!