W kreowaniu białego ogrodu – tak jak zawsze – najważniejszy jest dobry plan. Jeśli chcesz, aby kwiaty i liście ozdobne cieszyły oko przez cały rok, musisz połączyć rośliny całoroczne z tymi kwitnącymi jedynie sezonowo.

Białe iglaki

Doskonałym pomysłem do aranżacji ogrodu w bieli są specjalne odmiany świerku. Jedna z nich (Świerk kłujący BIAŁOBOK ), wyhodowana przez botanika Jana Białoboka, charakteryzuje się kremowobiałym  wybarwieniem igieł – niestety jedynie wiosną. Jeśli zależy Ci na całorocznym efekcie bieli, zdecyduj się pospolity świerk biały. Uważaj jednak – wraz w upływem lat, jego kolor coraz bardziej wpada w odcień jasnej zieleni.

Białe kwiaty pachnące

Kwiaty poza pięknym wyglądem, kojarzą się nam przede wszystkim z intensywnym, przyjemnym zapachem. W celu połączenia tych dwóch atutów, zdecyduj się na szczególne odmiany białych róż okrywowych, romantyczną  Wisterię chińską, Konwalie majowe, hortensje, magnolie lub bardzo popularne, lecz niedoceniane pelargonie.  Wszystkim miłośnikom wysublimowanej elegancji polecamy natomiast białe Lilie azjatyckie, które nadadzą szykownego wykończenia Twojego ogrodu. Przez ostatnie lata, światowy  rynek botaniczny zaowocował w liczne odmiany niezwykle oryginalnych kwiatów. Z pewnością należą do nich Kamasja biała, czy Dereń kwiecisty. Jeśli lubujesz się w nietypowych rozwiązaniach ogrodniczych – pokochasz je od pierwszego wejrzenia.

Białe trawy i rośliny ozdobne

Kwiaty są przepięknym, lecz jedynie sezonowym rozwiązaniem upiększającym ogrody. Coraz większą popularnością cieszą się więc całoroczne rośliny o ozdobnych liściach. Nasze ulubione to Funkia oraz Dereń biały. Elementem, który równie dobrze sprawdzi się w aranżacji białego ogrodu są… trawy. My stawiamy na pampasową trawę białą, która swym szczególnym wyglądem wprowadza nadmorski klimat tuż za naszym oknem.

Więcej propozycji białych kwiatów i roślin ogrodowych znajdziecie w galerii >>>