MATERIAŁ PARTNERA

Ile kosztują okulary?

Zwykle dajemy się nabrać na psychologiczny trik: częste wydawanie mniejszej ilości pieniędzy bardziej się opłaca. W przypadku korekcji wad wzroku to się nie sprawdza! Zakup okularów to wydatek, który planujesz raz na trzy lata.

Za modne i twarzowe oprawki zapłacisz jednorazowo ok. 700 zł. Można więc oszacować, że w ciągu dziesięciu lat wydasz na nie ok. 2100 zł (przy wymianie raz na trzy lata). Do tego dochodzi koszt szkieł. 1500 zł kosztują średnio szkła o mocy do 5 dioptrii (minus lub plus, z astygmatyzmem), z powłokami antyrefleksyjnymi i polaryzacyjnymi, cieniowaniem, warstwą zabezpieczającą przez zarysowaniami i parowaniem szkieł.

W ciągu dekady wydasz na nie co najmniej 4500 zł. Jeszcze drożej jest przy szkłach progresywnych. Gdy potrzebujesz szkieł do 5 dioptrii, o niskim indeksie (współczynniku załamania światła), z uszlachetnieniami (np. antyrefleks, utwardzenie, powłoki hydro- i oleofobowe, BlueControl, polaryzacja itp.), zapłacisz za nie jednorazowo nawet 2500-3000 zł, czyli od 7500 do 9000 zł w ciągu dziesięciu lat.

Łatwo policzyć, że w tym czasie za okulary wraz oprawkami trzeba zapłacić od 6600 zł aż do nawet 11 000 zł. Nie licząc wizyt u lekarza. 

Chcesz sprawdzić, czy to zabieg dala Ciebie? Rozdajemy darmowe wizyty konsultacyjne w klinice OptegraZapisz się >>>
 

Ile kosztuje korekcja wad wzroku?

Zabieg korekcji wzroku metodą Lentivu to wydatek 3699 zł za operację jednego oka. Zabieg poprzedzony wizytą kwalifikacyjną – koszt 250 zł, a za dwie obowiązkowe wizyty kontrolne po zabiegu łącznie zapłacisz 50 zł. Jednak jest to płatność jednorazowa, suma kosztów zamyka się w kwocie 7698  zł. Po zabiegu nie musisz już nosić okularów, bo laserowa korekcja na trwałe poprawia wzrok.

Korekcja wad wzroku: same plusy

Za pomocą światła lasera można korygować większość wad wzroku, m.in. krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm.

W Polsce najczęstszą wadą wzroku jest krótkowzroczność, diagnozuje się ją już u ponad 10 milionów rodaków. Najskuteczniejszą metodą trwałej korekcji krótkowzroczności jest precyzyjny zabieg – Mikrosoczewkowa Korekcja Wzroku. Dzięki niej raz na zawsze można rozstać się z okularami. To zabieg bezinwazyjny, całkowicie bezpieczny i skuteczny.

Skorygowanie krótkowzroczności trwa… 24 sekundy, a sam zabieg kilkanaście minut. Zabieg Lentivu wykonuje się od razu na parze oczu. Poprawa jest widoczna od razu, a po sześciu godzinach można już zrobić sobie makijaż. Do pracy i codziennych zajęć wraca się już następnego dnia. Aż 97 proc. pacjentów zdecydowanie poleca tę metodę, która błyskawicznie daje idealną ostrość widzenia i już na zawsze uwalnia od okularów.

Dla kogo laserowa korekcja wzroku?

Operacja metodą Lentivu jest dostępna dla niemal wszystkich pacjentów po 21. roku życia, bo wtedy wada wzroku jest już ustabilizowana. Specjaliści twierdzą, że najlepiej przeprowadzać laserową korekcję wzroku do 55. urodzin.

Zabieg koryguje krótkowzroczność od -0,75 do -10 dioptrii oraz astygmatyzm do 5 dioptrii. Korekcji wad wzroku nie należy przeprowadząć u kobiet w ciąży i karmiących.

Prosta ścieżka

Zabieg poprzedza wnikliwa procedura kwalifikacyjna, na którą składa się m.in. standardowe badanie wzroku, pomiar grubości rogówki i jej kształtu. Dzięki temu można idealnie dopasować parametry zabiegu do potrzeb pacjenta i zredukować ewentualne powikłania.

Jeśli okaże się, że nie spełniasz wymogów i nie będziesz mogła poddać się zabiegowi z powodów medycznych, nie płacisz za badania kwalifikacyjne. By zapewnić sobie trwały efekt i bezpieczeństwo zabiegu, oddaj się w ręce specjalistów w renomowanej klinice okulistycznej.